Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Łodzianki wciąż bez punktów

LM: Łodzianki wciąż bez punktów

Siatkarki Budowlanych Łódź wciąż pozostają bez wygranej w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Tym razem podopieczne trenera Wiesława Popika gładko uległy w trzech setach czeskiej ekipie Modranska VK Prostejov, jedynie w trzeciej partii zdobywając ponad 20 punktów.

Pierwsze akcje premierowej odsłony wskazywały na to, że Łodzianki mają przed sobą bardzo ciężkie zadanie chcąc pokonać rywalki. Po skutecznym bloku na Karolinie Kosek, kiedy tablica wyników wskazywała 4:2, różnica punktowa pogłębiała się na niekorzyść Budowlanych. Przyczyną tego były przede wszystkim błędy własne zawodniczek łódzkiej drużyny, jak również dobra gra blokiem ich przeciwniczek. Przy stanie 14:9 dla Czeszek, siatkarki Budowlanych zaczęły nieco odrabiać straty, jednak pomimo tego na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły z czteropunktowym prowadzeniem. Taka przewaga utrzymała się do końca seta – za sprawą mocnych ataków, udanych zagrywek jak i błędów Łodzianek. Pierwszy set kończy się zatem wynikiem 25:17 po tym jak Luana de Paula nie trafia w piłkę.

Początek drugiej części spotkania wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego – Czeszki zaczęły odskakiwać na kilka oczek. Kiedy prowadziły już 5:2, błąd w przyjęciu popełniła Kosek i chwilę później w jej miejsce na boisku pojawiła się Bryda. Po jej autowym ataku oraz zatrzymaniu blokiem wynik zwiększył się do 8:3. Następne akcje to namnażające się błędy w ataku zdobywczyń Pucharu Polski oraz skuteczne bloki ich rywalek. Od wyniku 15:7 kolejne kilka akcji wygrały Łodzianki, jednak ich nieco lepsza passa nie trwała długo. Gospodynie wykorzystywały większość okazji do zdobycia punktu, w przeciwieństwie do siatkarek Budowlanych, które przegrały tą patię do 15.

Trzeci set był z pewnością najbardziej wyrównany – do pierwszej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. Potem jednak kontrataki jak również błędy Łodzianek wykorzystały Czeszki i utrzymały kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 15:9 ponownie zostaje zablokowana Olsovsky kolejne kilka akcji wygrywają zawodniczki Prostejova dzięki pewnym atakom. Doszedł do tego as serwisowy i tym samym szanse Łodzianek na zwycięstwo w tym spotkaniu coraz bardziej malały (przegrywały bowiem w tym momencie 19:12). W końcówce partii nastąpiło jakby chwilowe przebudzenie-  zawodniczki Budowlanych popisały się kontratakiem, wzmocniły zagrywkę, do tego dobrze w ataku spisywała się Olsovsky i prowadzenie gospodyń zmniejszyło się do 23:21. Niestety po czasie, o który poprosił szkoleniowiec Czeszek de Paula zepsuła zagrywkę, a przeciwniczki Budowlanych wykorzystały piłkę meczową.

Modranska VK Prostejov – Budowlani Łódź 3:0
(25:17, 25:15, 25:21)

Modranska: Velikiy (14), Bergrova (10), Novakova (2), Ssuschke (7), Lipicer (14), Bramborova (8), Chlumska (libero).
Budowlani: Kosek (3), Szeluchina (4), Wójcik (2), Wojcieska (7), Mirek (4), Zaroślińska (6), Ciesielska (libero) oraz Bryda (2), Teixeira, Szymańska, Olsovsky (5) i De Paula (4).