Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kłopoty łodzianek w drodze do Prostejova

Kłopoty łodzianek w drodze do Prostejova

fot. archiwum

Zespół Organiki Budowlanych Łódź nie bez trudu dotarł do Prostejova, gdzie rozegra dzisiaj mecz Ligi Mistrzyń. Łodzianki utknęły w gigantycznym korku przy granicy czeskiej, spowodowanym przez karambol. Wskutek tego nie odbyły wczoraj żadnego treningu.

Do oddalonego o 410 km od Łodzi Prostejova łodzianki wyjechały w środę rano. Na miejsce dotarły ze sporym opóźnieniem, bo utknęły w karambolu na krajowej "jedynce" i były świadkami wypadku. W korku spędziły cztery godziny. Na szczęście nic im się nie stało i drużyna zagra w najsilniejszym składzie. – Doszło do śmiertelnego wypadku i to dosłownie na naszych oczach. Jadący przed nami samochód osobowy wjechał w tył ciężarówki i został całkowicie zmiażdżony. Cudem uniknęliśmy wypadku, bo naszemu kierowcy udało się wyhamować w ostatniej chwili. Kilka osób z naszej drużyny od razu pobiegło na pomoc ofiarom, ale niestety kierowca zginął na miejscu. Ruch jest zamknięty w obu kierunkach. Wygląda to fatalnie, korek jest gigantyczny. Przed nami jeszcze tylko dwa pojazdy uniknęły zderzenia. W korku spędziliśmy cztery godziny. Później okrężną drogą udało nam się dojechać do Cieszyna – relacjonował łódzkiej prasie prezes i menedżer Budowlanych Marcin Chudzik. Szefowie klubu błyskawicznie zaczęli załatwiać inny transport. Znaleźli autokar w Bielsku-Białej (wypadek miał miejsce w pobliskim Międzyświeciu). – Musieliśmy przejść pieszo do starej drogi. Nie było innego wyjścia – opowiadał Chudzik.

Do Czech zespół Organiki Budowlani wyjechał z Łodzi w środę rano. W Cieszynie łodzianki były tuż przed godziną 18, a więc niewiele ponad trzydzieści minut przed zaplanowanym na 18.30 treningiem w hali rywalek. Do Prostejova miały w tym momencie jeszcze ponad 130 km. – Nie ma szans na to, byśmy dzisiaj mieli jeszcze jakieś zajęcia. Przed czwartkowym meczem będzie więc tylko jutro przedpołudniowy rozruch – poinformował Chudzik.

źródło: Express Ilustrowany, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved