Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu: Mamy zamiar walczyć o każdą piłkę

Gheorghe Cretu: Mamy zamiar walczyć o każdą piłkę

fot. archiwum

Gheorghe Cretu zastąpił na stanowisku szkoleniowca AZS UWM Olsztyn Mariusza Sordyla ponad dwa tygodnie temu. W tym czasie zespół rozegrał trzy spotkania i zdobył jeden punkt. - Moim zadaniem jest znaleźć rozwiązanie, aby polepszyć sytuację Indykpolu.

Rumuński trener Gheorghe Cretu prowadził drużynę olsztyńskich akademików w trzech spotkaniach PlsuLigi. Nie można ich zaliczyć do łatwych, bo przeciwnicy byli renomowani. W pierwszych dwóch olsztynianie nie ugrali nawet seta. Sytuacja wyglądała nieco lepiej w starciu z dużo wyżej notowaną ZAKSĄ.

Nie ma co ukrywać, że były to bardzo trudne spotkania, choć we wszystkich próbowaliśmy nawiązać równorzędną walkę. Wszystkie te drużyny miały szeroką ławkę rezerwowych i jeśli któryś z zawodników był w słabszej dyspozycji, godnie zastępował go kolejny – mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej szkoleniowiec AZS-u.

Obecnie drużyna Indykpolu zajmuje ostatnie, dziesiąte miejsce w PlusLidze, jednak szkoleniowiec nie urywa, że nadal głównym celem jest zajęcie miejsca gwarantującego utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek, a więc w pierwszej "szóstce"Teoretycznie każda z drużyn ma jeszcze szansę dostać się do tego grona i o to będziemy walczyć. Przed nami bardzo ważne mecze z drużynami z dolnej części tabeli, które praktycznie musimy wygrać i zdobywać kolejne punkty. Przede wszystkim jednak chciałbym, aby polepszyła się nasza gra i żebyśmy wspólnie znaleźli na to lekarstwo. Postaramy się też o dobrą atmosferę w drużynie, bo jesteśmy w trudnym momencie, a nastroje siatkarzy są ważne – ocenia trener Cretu.

Na pytanie kto będzie jego asystentem, trener ucina krótko – Proszę mi wierzyć, że oficjalnie ogłoszę nazwisko, jak tylko będę je znał.

Rozmawiał: Maciej Nowocień

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved