Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trudna sytuacja Avii Świdnik

Trudna sytuacja Avii Świdnik

fot. archiwum

Obecny sezon jest chyba najgorszym w historii świdnickiego klubu. Avia zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli, a na swoim koncie mają zaledwie cztery wygrane mecze. Nie spełnili też warunków, postawionych przez działaczy.

Przed meczem z Nysą, rozgrywanym w ramach dziesiątej kolejki I ligi mężczyzn, zarząd Avii Świdnik postawił siatkarzom twarde warunki- w czterech meczach mieli zdobyć co najmniej osiem punktów. Zadanie, mimo że do rozegrania został jeszcze jeden mecz, jest już niemożliwe do wykonania.

Ultimatum miało na celu mobilizację drużyny, która gra w tym roku zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ze swojej słabej postawy zdają sobie sprawę sami zawodnicy.

– Sami sprowokowaliśmy taką sytuację. Tu nawet nie chodzi o pieniądze, a przede wszystkim o pozycje w tabeli – powiedział Kurierowi Lubelskiemu libero Avii, Mariusz Kowalski.Jednak w tej sprawie kwestii finansowych pominąć się nie da. Zwłaszcza, że konsekwencje niewypełnienia planu minimum postawionego przez zarząd dotyczą właśnie finansów. – Cięcie wynagrodzeń ma dotyczyć pensji za listopad – poinformował w Kurierze Lubelskim Marian Chałas, prezes Avii.

Nasuwa się pytanie, co dalej? Jakimi planami mobilizacji drużyny i naprawy słabej pozycji Avii dysponują włodarze klubu? – Ze spotkania z MKS kompletnie nie jesteśmy zadowoleni, ale co dalej, zastanawiać się będziemy po meczu z Energetykiem – powiedział Chałas.

źródło: inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved