Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > GLS: Wygrane gospodarzy, SiKReT wciąż liderem

GLS: Wygrane gospodarzy, SiKReT wciąż liderem

W szóstej kolejce Gliwickiej Ligi Siatkówki obyło się bez większych niespodzianek. We wszystkich meczach triumfowali gospodarze, którzy w żadnym z pięciu spotkań nie pozwolili gościom wywieźć z własnej hali nawet jednego „oczka".

W dwóch najciekawszych spotkaniach tej kolejki mierzyły się ze sobą zespoły Absolwentów ZST-I oraz SAPS-u Gliwice, a także GTSiK SiKReT Gliwice i Huta Łabędy.

W pierwszym ze spotkań rozgrywanym w hali Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach kibice na brak emocji narzekać nie mogli. W starciu Absolwentów z SAPS-em pierwsze trzy sety były bardzo wyrównane a zwycięskie ekipy zdobyły w każdym z nich jedynie o dwa „oczka" więcej od drużyny przeciwnej. W premierowej partii 27:25 wygrał team gospodarzy, jednak już w drugiej odsłonie 25:23 zwyciężyli gracze Stowarzyszenia Amatorów Piłki Siatkowej Gliwice. Trzeci set zakończył się identycznym rezultatem, ale prowadzenie 2:1 w setach objęli Absolwenci. Dopiero czwarty, ostatni set okazał się być nieco bardziej jednostronny. 25:18 wygrali gospodarze i mogli dopisać sobie kolejne 3 punkty w tabeli.

Absolwenci ZST-I – SAPS Gliwice 3:1
(27:25, 23:25, 25:23, 25:18)

W pojedynku lidera z wiceliderem, czyli SiKReTu Gliwice z Hutą Łabędy również wszystko rozstrzygnęło się po czterech odsłonach. W pierwszej, po emocjonującej i wyrównanej końcówce lepsi okazali się goście, którzy wygrali 26:24. W drugiej odsłonie obie ekipy stworzyły w gliwickiej hali niemniej ciekawy pojedynek. SiKReT wygrał 25:23 i doprowadził do remisu. Trzecia, najbardziej jednostronna partia z wszystkich rozgrywanych w tym spotkaniu, zakończyła się wynikiem 25:19 dla gospodarzy. W czwartym secie kibice po raz kolejny mieli okazję obejrzeć pasjonujące widowisko, które zakończyło się dwupunktowym zwycięstwem SiKReTu 25:23, który zapewnił sobie fotel lidera na kolejny tydzień.

GTSiK SiKReT Gliwice – Huta Łabędy 3:1
(24:26, 25:23, 25:19, 25:23)

W meczu SPS Knurów z drużyną Kamieńca na brak emocji nie można było narzekać w pierwszych dwóch setach. Obie partie wygrali gospodarze, którzy najpierw zwyciężyli 26:24 a następnie 27:25. Zespół z Kamieńca po tak ambitnej walce do końca i porażkach w obu partiach wyraźnie opadł z sił w trzecim secie. Siatkarze z Knurowa spokojnie wypunktowali rywala i setem wygranym 25:15 przypieczętowali swoje kolejne 3 „oczka" w tabeli.

SPS Knurów – Kamieniec 3:0
(26:24, 28:26, 25:15)

Jedyna drużyna nie posiadająca w tym sezonie punktów w Gliwickiej Lidze Siatkówki, czyli Sygnał Gliwice mierzył się na wyjeździe z ekipą Sośnicy Gliwice. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni dla ostatniego zespołu ligi i pewnie wygrali 3:0. Wyniki w poszczególnych setach mogą zespół Sośnicy bardzo cieszyć i podbudować, ponieważ siatkarze Sygnału w żadnej z odsłon nie przekroczyli bariery 20 punktów.

Sośnica Gliwice – Sygnał Gliwice 3:0
(25:14, 25:19, 25:12)

W ostatnim spotkaniu tej rundy Gumisie Pyskowice zmierzyły się z zespołem Archi-Spa. Przyjezdni zdołali wygrać pierwszą odsłonę 25:21, ale w następnych było już tylko gorzej. W drugiej partii Gumisie udzieliły im solidnej lekcji siatkówki wygrywając 25:18 i 25:16. Dopiero w trzeciej odsłonie team Archi-Spa nieco się obudził i zdołał wywalczyć 20 „oczek" przy 25 punktach gospodarzy. Tym samym Gumisie zanotowały swe trzecie zwycięstwo za 3 punkty w tym sezonie.

Gumisie Pyskowice – Archi-Spa 3:1
(21:25, 25:18, 25:16, 25:20)

Po szóstej rundzie spotkań na pozycji lidera utrzymał się zespół SiKReTu Gliwice (15 punktów), ale tuż za ich plecami są Gumisie Pyskowice (13 punktów) oraz Absolwenci ZST-I (12 punktów). Dotychczasowy wicelider, Huta Łabędy, zajmuje z dorobkiem 11 „oczek" miejsce czwarte. Na dole tabeli bez zmian – ostatni zespół z zerowym dorobkiem punktowym to Sygnał Gliwice, a tuż nad nimi z 1 „oczkiem" znajduje się zespół Kamieńca.

źródło: gls.gliwice.prv.pl, inf. własna