Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Karczmarzewska-Pura: Zespół nie jest jeszcze zgrany

Agata Karczmarzewska-Pura: Zespół nie jest jeszcze zgrany

fot. archiwum

- W tym spotkaniu było widać, że popełniamy błędy, mamy przestoje - przyznała po inauguracji sezonu Agata Karczmarzewska-Pura, której MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Gwardię Wrocław. - Takie są kobiety po prostu i nie będę nas tłumaczyć.

Robert Sarna: Gratulacje za zwycięstwo, przełamałyście kompleks Gwardii, a mecz ten miał dwa oblicza.

Agata Karczmarzewska-Pura:Często się mówi, ze zwycięzców się nie sadzi, gdyż mecz został wygrany. W tym spotkaniu było widać, że popełniamy błędy, mamy przestoje. Błędy te jednak można wyeliminować, gdyż wynikają one z tego, ze zespół nie jest zgrany, czas będzie działał na naszą korzyść i zbiegiem czasu będziemy unikać takich przestojów jak miało to miejsce dzisiaj.

W trzecim secie trener dokonał roszad w składzie, zmienniczki okazały się pełnowartościowymi zawodniczkami i dzięki temu drużyna odniosła zwycięstwo.Bardzo się cieszę z tego powodu, gdyż pokazuje to, ze mamy bardzo wyrównany skład i każda zawodniczka jest gotowa do gry. Jeśli któraś jest słabsza to wchodzi koleżanka i potrafi zastąpić i zagrać. Jest to dobry prognostyk na przyszłość gdyż będziemy grały bardzo dużo meczów i jedna szóstka nie dałaby rady, trener będzie miał bardzo duży komfort zmian i będzie z tego dobry efekt.

Co stało się w drugim secie, gdzie prowadziłyście dwoma, trzema punktami przez niemal cały czas i przegrałyście, a w trzecim wygrałyście wydawało się przegraną już partię?

Takie są kobiety po prostu i nie będę nas tłumaczyć. W drugim secie zdarzył nam się przestój, niestety w ubiegłym sezonie też tak było. Takie momenty trafiają się nie tylko nam, taki jest urok siatkówki, jak się wysoko wygrywa to nie można być za bardzo pewnym siebie ponieważ wkrada się dekoncentracja i rywal to potrafi wykorzystać. Gwardia to jest waleczny zespół, podjął walkę i zobaczył, że nam nie idzie i dziewczyny wygrały tego seta. Jest jeszcze u nas parę rzeczy do poprawienia, ale zaczęłyśmy dobrze i z tego trzeba się cieszyć .

We wtorek wyjeżdżacie na mecz Pucharu CEV do Brna z jakimi nadziejami?

Jestem przekonana, że będzie równie dobrze jak dzisiaj.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved