Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Częstochowianie z kompletem punktów

PlusLiga: Częstochowianie z kompletem punktów

Siatkarze AZS Częstochowa można powiedzieć zgodnie z planem pokonali akademików z Olsztyna. Niezwykle zacięty był pierwszy set, który rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. W dwóch kolejnych podopieczni Marka Kardosa wygrali dość pewnie.

Częstochowianie okazali się być bardzo gościnni dla drużyny z Olsztyna, ponieważ doskonale przystosowali się do ich warunków i przywitali zespół z Warmii dość niską temperaturą w hali Polonia. Siatkarze i kibice musieli wytrzymać przy 14 stopniach w skali Celsjusza. Na szczęście mecz skończył się dość szybko i po około półtorej godzinie ze zwycięstwa mieli możliwość cieszyć się siatkarze spod Jasnej Góry.

Pierwszy set zaczął się dość dobrze dla drużyny przyjezdnych. Jednak do przerwy technicznej siatkarze Marka Kardoŝa zdołali odrobić straty i wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej między innymi dzięki błędom częstochowian i skutecznym atakom Marcela Gromadowskiego zawodnicy z Olsztyna prowadzili 16:13. Po festiwalu zepsutych zagrywek, który nastąpił po obu stronach siatki, słowacki trener wprowadził podwójną zmianę, na boisku pojawili się Miłosz Hebda i Jakub Oczko, którzy swoją dobrą grą zmusili szkoleniowca olsztynian – Gheorghe Cretu do poproszenia o pierwszy czas dla jego drużyny. Kolejne kilka piłek to popisowe akcje Piotra Nowakowskiego, który pokazał się  z dobrej strony wspaniale blokując i atakując. Przy stanie 21:19 dla Indykpolu na boisko powrócili Fabian Drzyzga i Bartosz Janeczek. W tej chwili oba zespoły zaczęły popełniać fatalne błędy w ataku i zagrywce. Olsztynianom jednak udało się wyjść na dość wysokie prowadzenie 24:21, które wydawałoby się pozwoliłoby na zapewnienie im wygranego seta. Przy tym stanie punktowym na podwyższenie bloku wszedł Wojciech Włodarczyk, który zaraz po przegranej akcji AZS-u Olsztyn zszedł z boiska. Dzięki wielu nieporozumieniom w zespole z Warmii częstochowscy akademicy doprowadzili do stanu 25:25 po czym zagrywkę zepsuł Dawid Gunia, a przeciwnie zachował się jego imiennik Dawid Murek, który zakończył pierwszą partię asem serwisowym.

W kolejnym secie nie było już tyle emocji co w poprzednim. Świetne bloki Łukasza Wiśniewskiego i skuteczne ataki Krzysztofa Gierczyńskiego spowodowały, że na pierwszej przerwie technicznej częstochowianie prowadzili dwoma punktami. Później było już tylko lepiej dla podopiecznych Marka Kardoŝa. Choć nadal trwała wymiana mocnych ciosów z obu stron, kolejne błędy olsztynian sprawiły, że Tytan cały czas powiększał swoją przewagę. W tej partii świetną grą w rozegraniu i obronie popisał się Fabian Drzyzga. Zespół, którego kapitanem jest Paweł Siezieniewski nie miał już w tej partii nic do powiedzenia i wybijając piłkę po bloku w aut seta zakończył Bartosz Janeczek.

Trzecią i zarazem ostatnią partię bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze AZS Częstochowa. Wspaniałe bloki Wiśniewskiego i świetna gra przyjmujących z Częstochowy sprawiła, że trener Gheorghe Cretu wziął czas. Przy stanie 4:0 za przyjmującego Samuela Tuia pojawił się Tomasz Tomczyk. W dalszej części seta dobrą passę w polu serwisowym kontynuował Marcel Gromadowski, który rozstrzeliwał przyjmujących Tytana zagrywką. W tym fragmencie gry bardzo dobrze funkcjonował blok drużyny ze świętego miasta. W momencie kiedy gospodarze prowadzili 14:7 za Pawła Siezieniewskiego wszedł młody przyjmujący Wojciech Ferens, który nie do końca pomagał swojemu zespołowi. Tuż po drugiej przerwie technicznej asem serwisowym popisał się Gromadowski, który zdecydowanie nie brylował w ataku. To były ostatnie udane akcje olsztynian, którzy w tej partii przegrali do 17.

MVP meczu wybrano Krzysztofa Gierczyńskiego (AZS Częstochowa)

Tytan AZS Częstochowa –  AZS UWM Olsztyn 3:0
(28:26, 25:20, 25:17)