Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Debiut TPS Rumia w meczu z mistrzem na inaugurację

PlusLiga Kobiet: Debiut TPS Rumia w meczu z mistrzem na inaugurację

fot. archiwum

Już w piątek startują rozgrywki PlusLigi Kobiet. W meczu rozpoczynającym zmagania siatkarskiej ekstraklasy kobiet beniaminek ligi- Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia podejmie obrończynie tytułu BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Obie ekipy różni doświadczenie, plany, cele zespołów oraz oczekiwania wobec siatkarek. Na zespole Aluprofu ciążyć będzie presja. Aktualne mistrzynie kraju jasno precyzują cele na najbliższy sezon, mówiąc o obronie tytułu. Pierwszy sukces bielszczanki mają już za sobą- 29. listopada w meczu o Superpuchar Polski podopieczne Grzegorza Wagnera 3:1 pokonały Organikę Budowlani Łódź. W porównaniu z zeszłym sezonem skład personalny Aluprofu uległ znacznej zmianie: do zespołu dołączyła Anna Podolec, siatkarka mająca za sobą występy na parkietach lig zagranicznych wracając do polskiej ekstraklasy zdecydowała się właśnie na grę w ekipie mistrza Polski. Dylematem trenera Wagnera , przed najbliższym meczem, jest jedynie kontuzja podstawowej przyjmującej zespołu- Anny Werblinskiej.

Po drugiej stronie siatki stanie zespół prowadzony przez Jerzego Skrobeckiego, w Rumii tworzenie drużyny zaczęło się dość wcześnie. Skład personalny beniaminka wygląda obiecująco: są zagraniczne zawodniczki Mayvelis Martinez Adlum z Kuby, reprezentantka Francji Veronika Hudima. Barw klubu z Rumii w najbliższym sezonie ligowym będzie bronić również reprezentantka Polski- Dorota Pykosz. Jak zapewnia szkoleniowiec debiutant rozgrywek nie będzie zespołem koncentrującym się wyłącznie na walce o utrzymanie, a rywalki nie powinny liczyć na łatwo zdobyte punkty w rywalizacji z Rumią- Pod względem zasięgu w ataku czy bloku nie dorównamy bielszczankom, zatem musimy im się przeciwstawić większą determinacją, dobrym przyjęciem oraz obroną w głębi pola. Tego będę wymagać od każdej zawodniczki- mówił w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego trener Skrobecki.

Szkoleniowiec wspomniał również, że ze względu na wymagania formalne w inauguracyjnym pojedynku po stronie Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia nie wystąpią Mayvelis Martinez Adlum, Agnieszka Starzyk-Bonach i Aleksandra Szymańska.Już sam awans zespołu z Rumii do elitarnych rozgrywek był niespodzianką, podobnym zaskoczeniem byłoby ‚urwanie’ jakichkolwiek ‚oczek’ obrończyniom tytułu. Mimo, że sezon dopiero się zaczyna siatkarki Aluprofu mają już za sobą trudne spotkania. Jeszcze przed startem najwyższej ligi w Polsce podopieczne Grzegorza Wagnera zaprezentowały się kibicom występując w europejskich pucharach. Napięty grafik i zmęczenie bielszczanek, po ostatnim meczu rozegranym w ramach Ligi Mistrzów, mogą pomóc gospodyniom w nawiązaniu wyrównanej walki, a może nawet w sprawienia niespodzianki. A za taką można by uznać wynik inny niż zwycięstwo Aluprofu.

Początek spotkania Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia – BKS Aluprof Bielsko-Biała w piątek o godz. 18:00.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved