Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Motywacja była duża

Ljubo Travica: Motywacja była duża

fot. archiwum

Wielunianie choć walczyli, nie zdołali w Rzeszowie zdobyć seta. - Nie można wygrać meczu, mając na koncie trzy bloki punktowe - narzekał po meczu trener Pamapolu, Shuichi Mizuno. - Spotkanie ułożyło się dobrze dla nas - mówił z kolei Tomasz Józefacki.

Bartłomiej Matejczyk (kapitan Pamapolu Wielton Wieluń): Przede wszystkim gratuluje zespołowi Resovii zwycięstwa. Wygrał zespół zdecydowanie bardziej poukładany taktycznie i spokojny w swoich poczynaniach. Duże słowa uznania należą się trenerowi naszych przeciwników, który dobrze skonstruował taktykę na ten mecz. Rzeszowianie szczególnie dobrze spisywali się w obronie i na kontrze. Statystyki pokazują to czarno na białym. Dodatkowo różnica polegała też w atakujących. Nasi zdobyli łącznie pięć punktów, a Gyorgy Grozer sam zdobył ich szesnaście. Gra jednym skrzydłem i środkiem nie przyniosła nam dzisiaj niestety zbyt dużego efektu.

Tomasz Józefacki (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): Dziękuję za gratulacje. Jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ to spotkanie ułożyło się dobrze dla nas i praktycznie przez cały czas widać było u nas spokój i pewność. Mimo, że czasem zdarzały się jakieś niewielkie serie punktowe naszych przeciwników, po własnych błędach, szybko potrafiliśmy to odrobić. Wydaje mi się, że ważnym elementem dzisiaj u nas był blok, nie tylko punktowy, ale i pasywny, po którym mogliśmy konstruować kontrataki i to wykorzystywaliśmy. Stąd nasza przewaga i zwycięstwo 3:0.

Shuichi Mizuno (trener Pamapolu Wielton Wieluń): O przegranej zadecydowała według mnie słaba postawa mojej drużyny w bloku i obronie. Nie można wygrać meczu, mając na koncie trzy bloki punktowe. To samo było w poprzedniej kolejce, kiedy tych bloków mieliśmy zaledwie dwa. Nie mogliśmy dziś również zatrzymać niesamowitego Grozera, którzy szczególnie w kontrataku prezentował się znakomicie, jak i cała drużyna Resovii. Musimy popracować nad tymi elementami, aby w przyszłości być lepszą drużyną.Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): Dzisiaj był taki mecz, w którym najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Mamy trochę problemów ze składem. Cieszę się, że zachowanie na boisku jest coraz lepsze. Dobrze, że wyszliśmy skoncentrowani od samego początku na ten mecz i wygraliśmy. Motywacja była duża. Popełniamy jeszcze sporo błędów, ale z meczu na mecz myślę, że jest coraz lepiej. Zobaczymy jak to będzie funkcjonowała z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Jeszcze nie osiągnęliśmy tej naszej optymalnej formy sportowej, ale pracujemy cały czas bardzo dużo nad różnymi elementami i nad tym, aby nasza gra była lepsza i skuteczniejsza.

Notował: Patryk Polek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved