Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Blanco Costa: Poziom ligi jest bardzo wysoki

Blanco Costa: Poziom ligi jest bardzo wysoki

fot. archiwum

Wielunianie nie ugrali w ostatnim spotkaniu w hali na Podpromiu nawet seta. - Zagraliśmy słabe spotkanie - mówi środkowy wieluńskiej drużyny Marco Blanco Costa, który w pomeczowym wywiadzie dla Strefy Siatkówki opowiada nie tylko o meczu w Rzeszowie.

Nie udała wam się ciężka, zimowa podróż do Rzeszowa. Polegliście dość łatwo 3:0.

No tak zagraliśmy słabe spotkanie. Jesteśmy trochę w rozsypce, nie byliśmy dzisiaj w pełnym składzie, dodatkowo w ostatnim czasie zmienił się nam pierwszy trener. Oczywiście Resovia to znakomita drużyna, bardzo dobrze poukładana taktycznie, mająca świetnych zawodników. Teraz mamy przed sobą nowe wyzwanie, którym jest kolejny mecz. Chcemy wyeliminować te wszystkie różnice, które dzieliły nas w tym meczu, aby na przyszłość było lepiej.

To twój pierwszy sezon w PlusLidze. Jakbyś ocenił poziom naszej ligi po pierwszej rundzie rozgrywek?Oczywiście poziom jest bardzo wysoki. Wszystkie drużyny prezentują się z bardzo dobrej strony. Każdy chce wygrać z każdym i grać jak najlepiej. To jest dobre dla ligi i jej widowiskowości. Tak naprawdę do końca nie można przewidzieć kto zwycięży w danym meczu, a to wielki plus. Zyskuje na tym szczególnie widowiskowość spotkań, co zapewne cieszy kibiców.

Każdy, będąc w Polsce chwali polskich kibiców. Ty też jesteś tego zdania, że w Polsce nie tylko siatkówka stoi na wysokim poziomie ale i kibice?

Tak to prawda. Są wspaniali. W Argentynie mamy również wielu kibiców, ale jak wiemy najpopularniejszym sportem jest piłka nożna, która jest bezkonkurencyjnym sportem w moim kraju. Jednak tutaj, w Polsce ludzie szaleją na punkcie siatkówki. Uwielbiam grać przy takiej publiczności i sprawia mi to wiele przyjemności, kiedy hale są wypełnione po brzegi.

Liga w tym sezonie jest naprawdę ciężka. Jak znosisz trudy tego niesamowitego tempa rozgrywek?

Jesteśmy zmęczeni, sezon jest ciężki. Aby wytrzymać trudy całego sezonu trzeba bez wątpienia dużo pracować nad formą fizyczną i to właśnie robimy. Cały czas ciężko pracujemy na treningach. Niestety, nie wiem co to są wakacje, już dawno ich nie miałem, bo w okresie letnim przygotowywałem się razem z reprezentacją, a teraz gram w lidze. Nie mniej jednak nie narzekam.

Wspomniałeś wcześniej o zmianach jakie nastąpiły na stanowisku trenerskim w waszej drużynie. Czy według ciebie to dobra decyzja?

Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Taką decyzję podjął zarząd. Swoją opinię zatrzymam dla siebie.

Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia w kolejnych meczach PlusLigi.

Rozmawiał: Patryk Polek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved