Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleh Akhrem już z polskim paszportem

Aleh Akhrem już z polskim paszportem

fot. archiwum

Jak pisze dzisiejszy Przegląd Sportowy Aleh Akhrem otrzymał polskie obywatelstwo. - Dostałem informację z kancelarii prezydenta, że procedura nadania polskiego paszportu Akhremowi została zakończona - mówi w Przeglądzie Mirosław Przedpełski.

Dokument potwierdzający tę decyzję ma zostać wręczony w stolicy przed spotkaniem Resovii z Politechniką Warszawską. Głównym i praktycznie jedynym powodem, jakim kierował się Białorusin o nadanie polskiego obywatelstwa było ułatwienie w budowaniu składu Resovii. Teraz limit obcokrajowców będzie dla Resovii mniej uciążliwy.

Paszport dla Olka rzeczywiście ułatwi zadanie trenerowi Travicy, ale to nie klub wpadł na pomysł naturalizowania Akhrema. To zawodnik wystąpił z taką inicjatywą już w lutym 2010 roku – mówi w Przeglądzie wiceprezes klubu z Rzeszowa, Bartosz Górski.

Nadanie obywatelstwa wzbudziło wiele kontrowersji w rodzinnym kraju Akhrema. Tamtejsza federacja próbowała nawet zatrzymać nadanie obywatelstwa. Coraz głośniej słyszy się również i w Polsce, że obywatelstwo dla Białorusina, tym bardziej tak szybko nadane, nie jest dobrym posunięciem. Tym bardziej, że zawodnik nie zagra z pewnością w polskiej reprezentacji.Więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved