Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu: Chciałbym, żeby zawodnicy zaczęli grać i wygrywać

Gheorghe Cretu: Chciałbym, żeby zawodnicy zaczęli grać i wygrywać

fot. archiwum

- Od dwóch miesięcy szukałem nowej pracy, a polska liga jest znana w Europie - powiedział nowy trener AZS-u Olsztyn. Natomiast Samuel Tuia przyznał, że dla niego decyzja była zaskoczeniem, jeszcze nigdy nie spotkał się z „wymianą" szkoleniowca w trakcie sezonu.

Samuel Tuia, uważa, że akademicy muszą popracować nad techniką gry, a także nad motywacją, ponieważ obok bardzo dobrych zagrań przytrafiają im się łatwe i głupie błędy. – Jakoś ciężko nam się przełamać i grać na swoim poziomie, na jaki nas stać. Teraz trzeba znaleźć rozwiązanie, a następnie krok po kroku je realizować. Teoretycznie to może wydawać się proste, ale w rzeczywistości takie nie jest – wyjaśnia francuski przyjmujący.

Rozwiązaniem olsztyńskim problemów ma być nowy szkoleniowiec. – Przede wszystkim musimy coś zmienić w głowach zawodników. Jeżeli potrafimy zmusić drużynę, która ma kilkakrotnie wyższy budżet od naszego, do popełnienia 11 błędów, to jestem zadowolony. Najgorsze jest to, że chwilę później dajemy się ograć jak juniorzy – odpowiada Gheorghe Cretu.

Nie możemy się jednak oglądać na innych. W mojej pracy skupię się na umiejętnościach zespołu i nad ich wykorzystaniem. Chciałbym, żeby moi zawodnicy zrozumieli, że potrafią grać i wygrywać – przyznał szkoleniowiec.Ciekawe czy już dzisiaj zobaczymy odmienionych akademików, którzy zagrają z ZAKSĄ.

*Rozmawiał Tomasz Pieślak (siatkowka.net)

źródło: inf. własna, siatkowka.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved