Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > CV Mitteldeutschland bez Augustyna wygrał w Pucharze Niemiec

CV Mitteldeutschland bez Augustyna wygrał w Pucharze Niemiec

Trzech setów potrzebowała drużyna Artura Augustyna, aby w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Niemiec pokonać piąty zespół rozgrywek niemieckiej Bundesligi, VC Gotha. Polski środkowy z powodu choroby nie wystąpił w tym meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia gości (2:0). Chwilę później ekipa Artura Augustyna doprowadziła do remisu 2:2. Od tego momentu oba zespoły kończyły swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Na pierwszą przerwę techniczną w meczu z prowadzeniem 8:7 zeszli podopieczni Michaela Mücke. Po krótkiej przerwie siatkarze z Bad Dürrenberg prowadzili już różnicą czterech punktów (12:8). Bezpieczna przewaga punktowa gospodarzy utrzymywała się przez dłuższy okres gry (16:12). Po drugiej przerwie technicznej popularni "Piraci" grali znacznie skuteczniej w ataku. Drużyna Polaka utrzymywała bezpieczną przewagę punktową (21:17). Ostatecznie pierwszy set wygrali gospodarze 25:20.

Druga osłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia trzypunktowego prowadzenia zespołu z Gothy (4:1). W tym samym czasie trener CV Mitteldeutschland, Michael Mücke poprosił o czas. Przerwa dała pożądane efekty, ponieważ jego podopieczni zaczęli odrabiać straty punktowe, a na tablicy wyników mieliśmy nieznaczne prowadzenie gości (3:4). Jednak beniaminek niemieckiej Bundesligi, czyli ekipa VC Gotha prowadziła na przerwie technicznej różnicą trzech "oczek". W drugiej części tej partii gospodarze za sprawą świetnej gry na kontrach wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14). W końcówce znacznie lepiej grali zawodnicy z Dürrenberga, którzy wygrali tę partię 25:20.

Trzeci set świetnie rozpoczęła ekipa Artura Augustyna, bo od prowadzenia 5:1. Kilka chwil później gospodarze zeszli z pięciu punktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną w tej partii (8:3). Po krótkiej przerwie drużyna podopieczni Michaela Mücke całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku, grając niezwykle skutecznie w ataku (11:4). Na drugiej przerwie technicznej popularni "Piraci" prowadzili już 16:9. Ekipa z Gothy z biegiem czasu przestawała wierzyć w końcowy sukces. Ostatecznie trzeci set wygrali gospodarze 25:13 oraz cały pojedynek 3:0.

CV Mitteldeutschland – VC Gotha 3:0
(25:20, 25:20, 25:13)

CV Mitteldeutschland: Kühner (7 pkt.), Siebeck (9), Stolfa (4), Langer (8), Mayer (6), Helbig (15), Knebelkamp (libero) oraz Ehrhardt (7) i Hähner
VC Gotha: Markkula (1 pkt.), Barbosa (5), Hilman (1), Kellermann (3), Poluga (4), Gluvajić (17), Kneubuhl (libero) oraz Lohrisch (1), Herrmann (1), Gudas (2) i Metelskiy (1).

W kolejnej rundzie Pucharu Niemiec drużyna Artura Augustyna zagra z RWE Volleys Bottrop, które w piątek pokonało na wyjeździe pierwszoligowy klub z Dresdena.