Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > SiKReT Gliwice liderem po 5. kolejce Gliwickiej Ligi Siatkówki

SiKReT Gliwice liderem po 5. kolejce Gliwickiej Ligi Siatkówki

Od 13 lat w Gliwicach startuje miejska liga siatkówki znana pod nazwą Gliwickiej Ligi Siatkówki. Zainteresowanie tym sportem w Gliwicach jest  duże - w tym sezonie w rywalizacji bierze udział 10 ekip. Po 5 kolejkach liderem jest GTSiK SiKReT Gliwice.

W piątej kolejce odbyły się tylko trzy z zaplanowanych pięciu meczy. Pojedynki Huty Łabędy z SAPS-em Gliwice oraz Sygnał Gliwice – Gumisie Pyskowice zostały przełożone na inne terminy. W pozostałych spotkaniach gospodarze okazywali się zazwyczaj dosyć gościnni i pozwalali przyjezdnym na wywiezienie punktów z własnej hali.

W pierwszym spotkaniu zajmujące 8.lokatę Archi-Spa podejmowało u siebie ekipę SPS Knurów. Premierowa odsłona była szczególnie ciekawa, ponieważ mecz rozstrzygnął się dopiero po zdobyciu przez SPS Knurów 27 „oczek". W drugiej partii również lepsi okazali się knurowianie, którzy wygrali 25:19 i stanęli przed szansą zdobycia cennych 3 punktów w tabeli już po trzech setach. W trzeciej odsłonie SPS padł ofiarą „syndromu trzeciego seta" i wysoko przegrał – 16:25. W kolejnym secie przyjezdni nie mieli już litości dla Archi-Spa i „odegrali" się za poprzedniego seta – zwyciężyli 25:16.

Archi-Spa – SPS Knurów 1:3
(25:27, 19:25, 25:16, 16:25)

W najbardziej emocjonującym spotkaniu tej rundy była walka Huty Łabędy z Absolwentami ZST-I. W poprzednim sezonie siatkarze Huty zajęli drugie miejsce, a Absolwenci cieszyli się ze zdobycia złotego medalu. Spotkanie miało bardzo dynamiczny przebieg, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pierwszą partię 25:21 wygrali goście, lecz w drugiej do remisu doprowadziła Huta (25:22). W trzeciej odsłonie Absolwenci wykorzystali częste błędy zawodników z Łabęd i rozbili gospodarzy 25:15. W czwartym secie po znakomitej walce do samego końca, siatkarzom Huty udało się wygrać 25:23 i doprowadzić do tie-breaka. W piątej, decydującej partii, lepsi okazali się goście, którzy wygrali 15:10 i mogli się cieszyć ze zdobycia kolejnych 2 „oczek".

Huta Łabędy – Absolwenci ZST-I 3:2
(21:25, 25:22, 15:25, 25:23, 15:10)

W ostatnim spotkaniu 5 kolejki GLS drużyna GTSiK SiKReT Gliwice udała się do Kamieńca na mecz z tamtejszą drużyną. SiKReT z 9 punktami na koncie był lekkim faworytem tego meczu w związku z tym, iż ekipa z Kamieńca zdołała wywalczyć zaledwie jedno „oczko". Pierwsza partia tego meczu była najbardziej zacięta – przyjezdni wygrali dopiero po udanej końcówce (25:22). W kolejnych dwóch partiach środek seta był dosyć wyrównany, a przed osiągnięciem granicy 20 punktów SiKReT „podkręcał" tempo i zakończył oba sety wynikiem 25:20.

Kamieniec – GTSiK SiKReT Gliwice 0:3
(22:25, 20:25, 20:25)

Po rozegraniu tej rundy liderem z 12 „oczkami" na koncie jest GTSiK SiKReT Gliwice. Drugie miejsce zajmuje Huta Łabędy (11 pkt i jeden zaległy mecz) a na ostatnim miejscu na podium znajduje się ekipa Gumisie Pyskowice (10 pkt i zaległy mecz). Ostatnie miejsca w tabeli okupują ekipy Archi-Spa (3 pkt), Kamieniec (1 pkt) oraz Sygnał Gliwice (0 pkt).

źródło: gls.gliwice.prv.pl, inf. własna