Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: KPS nie zwalnia tempa

II liga M: KPS nie zwalnia tempa

fot. archiwum

KPS przypieczętował półmetek rozgrywek ligowych kolejnym zwycięstwem. Przed własną publicznością pokonał akademików z Warszawy i zgarnął komplet punktów. Wygrana umocniła pozycję siedlczan na szczycie tabeli grupowej.

Przed rozpoczęciem spotkania Klub Kibica podziękował wszystkim kibicom za wsparcie finansowe. Za zebrane podczas poprzedniego meczu pieniądze zakupili nowy bęben oraz flagę, które zaprezentowali na parkiecie. Symbolicznym uderzeniem bębna siatkarze KPS-u przekazali nowe przedmioty w ręce swoich sympatyków.

W pierwszej odsłonie tylko na początku AZS dotrzymywał kroku siedlczanom. Udane ataki ze skrzydeł w wykonaniu przyjezdnych skutkowały remisem na poziomie 9:9. Od tego momentu KPS włączył wyższy bieg. Uderzenia Majcherka i Rejowskiego pozostawały bez odpowiedzi, podczas gdy stan punktowy wykazywał kilka oczek przewagi gospodarzy. AZS wielokrotnie walczył z siedleckim blokiem. Ściana jaka stawiały poszczególne duety KPS-u okazała się być przeszkodą nie do przebrnięcia. Atak Łęgowskiego zakończył set 25:20.

Druga partia bardzo szybko przeszła na korzyść siedlczan. Sprawna linia obrony i natarcie skrzydłami nokautowały gości, którzy popełniali coraz więcej błędów. Ani czas brany przez trenera E. Skorka, ani zmiany w składzie nie odmieniły losów tego seta. Siedlczanie gromadzili punkty całymi seriami zdobywając coraz większą przewagę. Błąd AZS-u w ostatniej akcji przesądził o wygranej gospodarzy.Czujność KPS-u wyraźnie spadła w trzeciej odsłonie. Siedlczanie pozwolili sobie na rozluźnienie, co spowodowało przewagę AZS-u 9:5. Akademicy ożywili się i zmienili nieco taktykę, która w tej chwili skupiała się na obijaniu siedleckiego bloku. Przestój gości, podczas którego KPS nadrobił kilka oczek, był jak powiew świeżego powietrza. Siedlczanie przystąpili do ataku. Walka o każda piłkę skutkowała długimi wymianami przedłużały tę partię. Od stanu 19:18 na korzyść KPS-u w gospodarzach zrodziła się niepohamowana żądza wygranej. Konsekwentne zagrania przybliżały ich do końca pojedynku. Partię oraz mecz ukoronowała krótka w wykonaniu Jesienia.

KPS Siedlce – AZS UW Warszawa 3:0
(25:20, 25:15, 25:23)

Składy zespołów:
KPS:
Krzaczek, Ranecki, Rejowski, Majcherek, Jesień, Łęgowski, Kowal (libero) oraz Pruski, Fryszkowski
AZS:
Tomaszkiewicz, Pietrasik, Pempiak, Bączek, Falkowski, Raba, Michalik (libero) oraz Kołodziejczyk, Pytlarz, Bogacki, Drabkowski

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela grupy trzeciej II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved