Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > VII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

VII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W sobotę, 27 listopada, odbyła się VII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Bieżącą kolejkę szczególnie źle będą wspominali zawodnicy ze Rzgowa. Spisujące się dotychczas rewelacyjnie drużyny LUKS Sokół (jedna w I lidze, druga w III) doznały pierwszych porażek. Na szczególne uznanie zasłużyły tym razem najmłodsze drużyny Ekstraklasy mężczyzn – Iskra i Fantom, które bez respektu zagrały z bardziej doświadczonymi zespołami.

W Ekstraklasie kobiet tym razem bez niespodzianek. Pewne zwycięstwa odniosły faworyzowane zespoły Acero Lamia (3:0 z Tsunami), Wyborowe (3:1 z KS Piórkowscy) i Dream Team (3:0 z Energią Pabianice). Niestety, z powodu licznych kontuzji drużyna Jutrzenki Bychlew przełożyła najbardziej oczekiwane przez kibiców spotkanie z TKKF Dzikusy I na późniejszy termin.

W Ekstraklasie mężczyzn sporą niespodziankę sprawiła drużyna Fantom, która po bardzo zaciętym meczu pokonała Fundację Jaś i Małgosia Team (3:2). O krok od sensacji była drużyna Iskra, która minimalnie (2:3) przegrała z liderem ligi TKKF Dzikusy. W tabeli sytuacja niezwykle ciekawa. Zespoły z miejsc II-V dzieli zaledwie jeden punkt, co oznacza, że do końca rundy zasadniczej na pewno nie zabraknie wyjątkowych emocji i pasjonujących pojedynków.W I lidze sensacja! Nie pokonany dotychczas LUKS Sokół I Rzgów przegrał z zajmującym szóste miejsce zespołem PKO Bankowy OFE (2:3). Po słabym początku coraz lepiej spisuje się PGE S.A., który wygrał kolejny mecz, tym razem z Uniwersytetem Medycznym (3:1).

W II lidze tradycyjnie połowa spotkań rozstrzygnęła się dopiero w piątym secie. Kibice są coraz bardziej zawiedzeni postawą drużyny Brukland, która doznała kolejnej porażki (1:3 z Volley Team). Wymieniany przed sezonem wśród faworytów zespół, ma po pierwszej rundzie rozgrywek na koncie zaledwie 4 punkty i widmo gry o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

W III lidze zmierzyły się zespoły, które dotychczas nie przegrały jeszcze żadnego meczu. Z tej konfrontacji obronną ręką wyszła drużyna Bytnarówka XXIX LO, która prowadzona przez trenera Roberta Kopkę pokonała LUKS Sokół II Rzgów (3:0) i jest jedynym niepokonanym zespołem w całej lidze.

Za tydzień zespoły mają przerwę, dlatego też, na następną kolejkę rozgrywek zapraszamy dopiero 11.12.2010 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

źródło: inf. własna, siatka-lodzkie.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved