Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień: Przed nami zimowa nawałnica meczów

Rafał Legień: Przed nami zimowa nawałnica meczów

fot. archiwum

Siatkarze pierwszoligowego MKS-u MOS Interpromex Będzin wkraczają w cykl meczów, które mogłyby powalić niejednego gladiatora. Będzinianie będą grali w najbliższym czasie nie tylko z czołówką ligowej stawki, ale dojdą do tego także zmagania w Pucharze Polski.

Już w sobotę ekipa z Łagiszy zmierzy się w arcytrudnym boju z Jadarem w Radomiu. Jest to jedna z ekip aspirujących do awansu do Plus Ligi, aktualnie zajmująca czwartą lokatę w pierwszoligowej tabeli. – Czeka nas bardzo ciężki wyjazd, ale przecież nie gramy w lidze tylko z Jadarem – przekonuje grający trener MKS-u, Rafał Legień. – Tak naprawdę ten mecz jeszcze nie będzie wymiernikiem naszego miejsca w szeregu w tym sezonie, bo liga będzie trwała bardzo długo.

Przekonamy się o tym po zakończeniu rundy zasadniczej. Dopiero play-offy, do których będziemy chcieli się dostać, zweryfikują to, na co nas stać. Nie zmienia to jednak faktu, że przed nami prawdziwa zimowa nawałnica meczów. W najbliższym czasie zmierzymy się z ligową czołówką. Czeka nas bardzo trudna przeprawa w Radomiu, gdzie zmierzymy się z drużyną, w szeregach której są zawodnicy z doświadczeniem gry w PlusLidze, m.in. Arkadiusz Terlecki, Łukasz Kruk czy Adrian Stańczak. Dysponujemy wąską kadrą nękaną przez kontuzje, ale wierzę, że dzięki ciężkiej pracy podołamy temu wyzwaniu – dodał pełen optymizmu Legień.

Siatkarski maraton nie jest wcale wyolbrzymiany przez sztab szkoleniowy będzińskiej drużyny. Najbliższymi zespołami, z którymi zmierzy się MKS MOS będą kolejno: Jadar Radom, Trefl Gdańsk, Avia Świdnik, Joker Piła, GTPS Gorzów, BBTS Bielsko-Biała, a więc bezpośredni rywale zespołu z Łagiszy w walce o najwyższą stawkę. A przecież będzinianie będą walczyć jeszcze z MCKiS-em Jaworzno o pozostanie w Pucharze Polski. Sami zawodnicy zapewniają, że trudna zima ich nie przeraża i będą walczyć z całych sił. – Nie jest to dla nas istotne, czy walczymy w pucharze, czy w lidze – przekonuje przyjmujący Marcin Kantor.Będziemy chcieli wygrać każdy mecz i niezależnie od przeciwnika chcemy prezentować maksimum swoich możliwości. Mamy ochotę nie tylko zajść jak najdalej w rozgrywkach ligowych, ale także powtórzyć sukces pucharowy z poprzedniego sezonu, kiedy dotarliśmy aż do ćwierćfinału – zapowiada odważnie Kantor.źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved