Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejne zwycięstwo Cuprumu Lubin na wyjeździe

II liga M: Kolejne zwycięstwo Cuprumu Lubin na wyjeździe

Do Kamiennej Góry przyjechał lider tabeli - Cuprum Lubin. Będące na ósmym miejscu Sudety sprawiły niespodziankę wygrywając seta, a niewiele zabrakło, żeby lubinianie wracali do domu bez kompletu punktów.

Premierowa partia to istny popis w wykonaniu gości. Pierwszy punkt zdobył atakiem Mateusz Kucharski , kolejne Roman Gulczyński i Szymon Kostecki. W tym czasie dla Sudetów punktował Karol Urbanek (2:6). Zawodnicy z Lubina utrzymywali bezpieczną przewagę czterech oczek, mimo że pozwalali sobie na proste błędy, jak nieudany plas Bartosza Węgrzyna. Przy stanie 11:15 trener Cuprum dokonał podwójnej zmiany – Rafał Grabarczyk za Gulczyńskiego i Damian Dykas za Łukasza Klucznika. Kamiennogórzanie nie mogli poradzić sobie z atakiem tego drugiego, dodatkowo blok gości był nie do przejścia dla atakującego Sudetów, Urbanka, którego zastąpił Daniel Gądek (14:21). Nawet atak kapitana drużyny z Kamiennej Góry, Krzysztofa Kurpiela, był nierówny, udane zagrania przeplatały się z błędami. Przy stanie 17:23 zagrywkę zepsuł Paweł Kwapisiewicz, a w kolejnej akcji Gądek zaatakował w siatkę i zakończył set (17:25).

Kolejną odsłonę zespoły zaczęły w wyjściowych składach i znów to goście dyktowali warunki. Atakował Szymon Piórkowski, odpowiadali gospodarze: Kwapisiewicz i Tomasz Górski, ale przewaga Cuprum rosła (6:4, 9:6). Kiedy lubinianie prowadzili siedmioma punktami (18:11) po bloku Węgrzyna na Górskim , Kosteckiego zmienił Zbigniew Żurek. Sudety nabrały nieco wiatru w żagle, atakował Urbanek, a Ernest Matejko punktował w bloku (18:21). Nie udało się dociągnąć dobrej passy do końca seta i znów triumfowali goście zdobywając 25 punkt po ataku Piórkowskiego (20:25).

W trzeciej partii goście nieco osłabli, jednak w pierwszej części seta nadal byli górą. Żurek, który pozostał na boisku, blokował Matejkę, zdobywał także punkty atakiem, a do dorobku punktowego Cuprum dokładali się zawodnicy Sudetów psując aż cztery zagrywki na początku tej odsłony. Przy stanie 11:15 Urbanka ponownie zastąpił Gądek, co bardzo pozytywnie wpłynęło na grę kamiennogórzan. Po asie serwisowym Matejki było już 15:15, kolejnego asa dołożył Górski, atakowali Kurpiel i Gądek. Po przeciwnej stronie w bloku szaleli Klucznik i Gulczyński, ale to kamiennogórzanie zdobyli ostatni punkt w tym secie na 25:23 i 1:2 w setach.

Po zmianie stron na boisku w Sudetach pozostał Gądek, w Cuprum za Żurka wrócił Kostecki. Gospodarze radzili sobie świetnie – od początku zdobywali przewagę po atakach Kurpiela i Gądka, który w tej części meczu przewodził drużynie. 9:6 było po asie serwisowym Matejki i te trzy oczka kamiennogórzanie mieli w zapasie. Przy stanie 13:11 po wygranej przez Sudety akcji sędzia zdecydował, że punkt należy się drużynie z Lubina, wynikło zamieszanie, zdeprymowani gospodarze nie potrafili się skupić i mimo gry punkt za punkt, w ostatniej części odpuścili – nie potrafili obronić silnych ataków Piórkowskiego, przebić się przez blok. Gądek został zablokowany (20:24), a po chwili Kurpiel nie wybronił ataku przeciwnika i set zakończył się wynikiem 21:25.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Szymon Kostecki z Cuprum Lubin.

MKS Sudety Kamienna Góra – MKS Cuprum Mundo Lubin 1:3
(17:25, 20:25, 25:23, 21:25)

MKS Sudety Kamienna Góra: Kurpiel, Urbanek, Kwapisiewicz, Jerzyk, Górski, Matejko, Botwina (libero) oraz Gądek
MKS Cuprum Mundo Lubin: Kostecki, Piórkowski, Klucznik, Gulczyński, Węgrzyn, Kucharski, Tylicki (libero) oraz Grabarczyk, Dykas, Żurek, Oczkowski