Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Guangzhou: Złoto i srebro dla Chińczyków, brąz dla Japonii

Guangzhou: Złoto i srebro dla Chińczyków, brąz dla Japonii

fot. archiwum

Chińczycy Linyin Xu i Penggen Wu wygrali rywalizację siatkarzy plażowych, podczas rozgrywanych w Guangzhou, XVI Igrzysk Azjatyckich. Srebrny medal również przypadł siatkarzom z Chin - Gao / Li, a brąz wywalczyli Japończycy - Asahi / Shiratori.

W meczu o złoty medal, podobnie jak w rywalizacji kobiet, zmierzyły się dwie pary gospodarzy. Po zaciętym pierwszym secie, wygranym przez duet Linyin Xu i Penggen Wu na przewagi – 25:23, w drugim pokonali oni parę Peng Gao i Jian Li już znacznie pewniej – 21:14, wygrywając cały pojedynek 2:0.

To była trudna rywalizacja. Pokonanie Gao i Li nie było łatwe – mówił po spotkaniu finałowym Penggen Wu. – Trenowaliśmy do igrzysk razem z naszymi finałowymi przeciwnikami. Wiedzieliśmy w jakiej są formie i jak grają. Bez względu na to, graliśmy swoją siatkówkę i staraliśmy się zdobywać punkt po punkcie – dodał jego partner, Linyin Xu.

W pojedynku o brązowy medal igrzysk, Japończycy Kentaro Asahi i Katsuhiro Shiratori w 34-minutowym meczu nie dali szans reprezentantom Kazachstanu. Dimitrij Jakowlew i Aleksiej Kuleszow przegrali gładko 0:2 (14:21, 10:21), zajmując tym samym miejsce tuż za podium. Kazachom nie pomogły w tym meczu nawet bardzo silne zagrywki Kuleszowa, których prędkość dochodziła do 81 km/h.Klasyfikacja końcowa:
1. Linyin Xu / Penggen Wu (Chiny)
2. Peng Gao / Jian Li (Chiny)
3. Kentaro Asahi / Katsuhiro Shiratori (Japonia)
4. Dimitrij Jakowlew / Aleksiej Kuleszow (Kazachstan)

źródło: inf. własna, www.asianvolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved