Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zacięty mecz w Będzinie

PP: Zacięty mecz w Będzinie

W pierwszym meczu V rundy Pucharu Polski siatkarze MKS-u MOS Interpromex Będzin zmierzyli się z ekipą MCKiS-u PKE Energetyk Jaworzno. W tych pełnym siatkarskich spięć widowisku lepszymi „fachowcami" od prądu okazali się jaworznianie, którzy wygrali 3:2.

Spotkanie było bardzo zacięte już od pierwszych piłek, jednak będzinianie psuli więcej zagrywek i byli mniej skuteczni w akcjach ofensywnych. Dodało to animuszu jaworznianom, którzy kończyli pewnie kontry i lepiej pilnowali blokiem swoich rywali, wygrywając pierwszego seta do 21.

Potem jednak gospodarze rozwinęli skrzydła w ataku, za sprawą dobrze spisujących się w tym elemencie dwóch DamianówZborowskiego i Millera, zaczęli także lepiej zagrywać za sprawą Grzegorza Łaty i Marcina Kantora. W kolejnych dwóch setach będzinianie wywalczyli sobie bezpieczną przewagę prowadząc 17:14. W drugim secie goście jeszcze w końcówce doprowadzili do remisu po bloku Krzysztofa Fitrzyka (23:23), to w trzecim będzinianie byli bardziej skoncentrowani.

Magicznymi wręcz obronami, niczym czarodziej Harry Potter popisywał się będziński "Poterek" – Michał Potera, który doprowadził ich tym samym do rozpaczy. Podopiecznym Rafała Legienia pomogli jednak przede wszystkim… sami zawodnicy MCKiS-u, którzy regularnie posyłali piłki w aut po zagrywkach i atakach, co było tylko wiatrem w żagle dla „będzińskiego żaglowca", który pewnie zmierzał do zwycięstwa. Niestety dla będzinian, podopieczni Sławomira Gerymskiego zaczęli grać równiej i popełniali mniej błędów, a ekipa z Łagiszy rozbijała się o jaworznicki blok i spotkanie musiało rozstrzygnąć się w piątej partii, tak jak podczas meczu ligowego, wygranego wtedy przez MKS MOS.

Tym razem jednak lepsi okazali się goście, którzy zachowali więcej zimnej krwi i sięgnęli po zwycięstwo, mimo szalonej pogoni MKS-u w końcówce, bo przegrywali już 3:9. Potem ciężar gry wziął na siebie Marcin Kantor, który kilkakrotnie punktował z ataku i strata zmalała do dwóch punktów (9:11). Niewykorzystane akcje wykorzystał Olszowski i Żmuda blokiem kończąc spotkanie.

– Niestety, zabrakło nam umiejętności i zimnej krwi – stwierdził trener Rafał Legień. – Z seta na set rozkręcaliśmy się, ale w decydujących momentach popełnialiśmy więcej błędów i przegraliśmy. Nie jestem zadowolony z postawy swojej drużyny, ale ta przegrana jeszcze nie przekreśla naszych szans i w rewanżu zrobimy wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Mecz rewanżowy odbędzie się 8 grudnia na parkiecie jaworznian. Wcześniej jednak MKS MOS w starciu ligowym zmierzy się w sobotę na wyjeździe z ciężkim rywalem, Jadarem Radom, a następnie z Treflem Gdańsk.

MKS MOS Interpromex Będzin – MCKiS Energetyk Jaworzno 2:3
(21:25, 25:23, 25:19, 22:25, 11:15)

Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający MCKiS Jaworzno Kamil Kwasowski.

MKS MOS Będzin: M. Kantor (21 pkt), D. Miller (9), D. Syguła (6), B. Dzierżanowski (9), A. Łapuszyński (5), G. Łata (11), M. Potera (libero) oraz M. Mędrzyk, D. Zborowski (16)
MCKiS Jaworzno: K. Kwasowski (4 pkt), M. Glinka (6), D. Żmuda (11), A. Kulikowski (11), P. Adamajtis (16), K. Fitrzyk (20), D. Sobczak (libero) oraz W. Olszowski (6)