Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięstwo Victorii w tie-breaku

II liga M: Zwycięstwo Victorii w tie-breaku

W ostatnim spotkaniu 7. kolejki II ligi Victoria Wałbrzych podejmowała Sudety Kamienna Góra. Gospodarze spodziewali się łatwego zwycięstwa lecz, musieli się jednak zadowolić dwoma punktami. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej piłki.

Premierowy set rozpoczął się po myśli gospodarzy – Michał Tomiałowicz zdobył punkt atakiem, oczko zagrywką dołożył Piotr Wierzbicki (2:0). Pierwszy punkt Sudety zdobyły, gdy po ataku Karola Urbanka siatki dotknął Paweł Olszewski, ale wkrótce punktowa zagrywka Łukasza Jurczyńskiego powiększyła przewagę gospodarzy do 5:1. Na autową zagrywkę Jurczyńskiego odpowiedział tym samym Paweł Kwapisiewicz (6:2), punkty atakiem zdobywali Sebastian Zieliński i Olszewski. Przewaga Victorii wynosiła pięć punktów (13:8), a po autowym ataku Ernesta Matejki nawet sześć punktów (15:9). Trener drużyny z Wałbrzycha, Janusz Ignaczak, przeprowadził podwójną zmianę – Tymoteusza Gajka zastąpił Dariusz Król, a Tomiałowicza Maciej Leński. Zawodnicy Sudetów odrobili trzy oczka (16:13) po ataku Damiana Botwiny i błędach wałbrzyszan, wkrótce D. Botwinę zastąpił Mateusz Majka, który zepsuł zagrywkę i odrobione punkty szybko umknęły. Kamiennogórzanie nie radzili sobie z obroną i atakiem, za to w bloku szaleli gospodarze. Na tablicy pojawił się wynik 22:15, Tomiałowicz dodał punkt atakiem (23:16), a na boisko za Jurczyńskiego wszedł Fabian Kurzawiński. Zaserwował asa, ale kolejną zagrywkę zepsuł odkładając na moment radość z wygranej. Po chwili Kwapisiewicz posłał piłkę w aut i zakończył pierwszy set wynikiem 25:17.

Po zmianie stron pierwsze punkty powędrowały do kamiennogórzan – zagrywkę w siatkę posłał Gajek, punkt atakiem dołożył D. Botwina (0:2). Gospodarze wyrównali (2:2) i zaczęli uzyskiwać przewagę, po błędach Krzysztofa Kurpiela i Kwapisiewicza w polu zagrywki (6:4). Ponownie przeprowadzono podwójną zmianę w zespole z Wałbrzycha. Toczyła się wyrównana gra, jednak na prowadzenie wychodzili tylko zawodnicy Victorii – najpierw po udanej serii zagrywek Jurczyńskiego (14:11), później po pomyłce Kurpiela i asie serwisowym Olszewskiego (21:16). Na pole gry wrócili Gajek i Tomiałowicz, ten ostatni popełnił błąd dotykając siatki (23:18). Jurczyńskiego znów zastąpił Kurzawiński. Jego trudna zagrywka uniemożliwiła poprawne rozegranie po stronie Sudetów, set zakończył atak Tomiałowicza na 25:19.

W trzeciej partii Tomasz Górski pojawił się na boisku po stronie Sudetów w roli środkowego zastępując Kwapisiewicza, Leński zmienił na pozycji rozgrywającego w Victorii Gajka. Od początku zawodnicy obu drużyn toczyli zaciętą walkę – atakowali i blokowali na przemian, do stanu 9:9 nie można było przewidzieć kto wyjdzie na prowadzenie. Kontuzji nabawił się D. Botwina i na boisku zastąpił go Kwapisiewicz. Zawodnicy Sudetów lepiej wytrzymali początkowy etap seta i wyszli na prowadzenie po błędach Króla, który zmienił Wierzbickiego (15:11). Dobrze radził sobie Urbanek, ale Tomiałowicz i koledzy nie odpuszczali. Doszli kamiennogórzan na jeden punkt (18:19), jednak to Sudety były górą w tej odsłonie – seta na 20:25 pomogły zakończyć błędy Zielińskiego.

Set czwarty od początku należał do gości, atakowali Urbanek i Kurpiel, blokowali Kwapisiewicz i Górski. Gdy Tomiałowicz dwa razy zaatakował w siatkę było już 4:8. Sędziowie dwukrotnie zagwizdali kontrowersyjne punkty dla Victorii i przyznali żółtą kartkę Kurpielowi. Ten nie poddał się jednak, zaatakował dwukrotnie (9:11), a wałbrzyszanie pomagali psując zagrywki i atakując w siatkę (11:15). Kwapisiewicz i Jerzyk blokowali Króla (13:18), ale zawodnicy po przeciwnej stronie siatki odrabiali straty – przewaga Sudetów spadła nawet do dwóch punktów (22:20). Set zakończył się szczęśliwie dla gości zwycięstwem 25:22 atakiem popisał się Urbanek i podział punktów stał się faktem.

Tie-break zaczęli od dwupunktowej przewagi gospodarze (2:0, 4:2), ale kamiennogórzanie wyrównali po bloku Kwapisiewicza i Jerzyka na Królu (4:4) i wkrótce prowadzili już dwoma punktami po błędzie Olszewskiego (6:4). Na 6:6 wyrównał Tomiałowicz, jednak przy zmianie stron znów górą byli goście (8:6). Nikt nie popełniał błędów, zawodnicy obu drużyn grali najlepiej jak umieli. W końcówce na prowadzenie wyszli wałbrzyszanie po ataku Olszewskiego (14:13). Zawodnicy Sudetów wyrównali, gdy przeciwnikom nie udało się obronić ataku Urbanka. Na 15:14 punktował Król, a w kolejnej akcji Urbanek zaatakował w siatkę i mecz zakończył się wynikiem 16:14 dla drużyny z Wałbrzycha.

Victoria PWSZ Wałbrzych – MKS Sudety Kamienna Góra 3:2
(25:17, 25:19, 20:25, 22:25, 16:14)

Składy zepsołów:
Victoria PWSZ Wałbrzych: Tomiałowicz, Wierzbicki, Jurczyński, Gajek, Zieliński, P. Olszewski, Ostapiuk (libero) oraz Król, Leński, Kurzawiński
MKS Sudety Kamienna Góra: Kurpiel, Urbanek, Kwapisiewicz, D. Botwina, Jerzyk, Matejko, T. Botwina (libero) oraz Górski, Majka