Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Radostin Stojczew zastąpi Silvano Prandiego w kadrze Bułgarii

Radostin Stojczew zastąpi Silvano Prandiego w kadrze Bułgarii

fot. archiwum

Bułgarski związek piłki siatkowej postanowił dokonać zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji. Włocha Silvano Prandiego zastąpi Radostin Stojczew, który będzie miał za zadanie przygotowanie reprezentacji Bułgarii na IO w Londynie.

Negocjacje z trenerem Trentino trwały dwa tygodnie i były niezwykle trudne. Obie strony przyznały, że w wielu kwestiach musiały sporo ustąpić, żeby w ogóle doszło do porozumienia. Bułgarska federacja zapowiedziała, że Silvano Prandi rozstanie się z bułgarską reprezentacją w sposób cywilizowany i satysfakcjonujący dla obu stron.

Radostin Stojczew ma ważny czteroletni kontrakt z włoskim klubem Trentino. Prezes klubu, Diego Mosna, zezwolił szkoleniowcowi na negocjacje z bułgarską federacją. – Wiemy, że prowadzenie reprezentacji narodowej dla Stojczewa to bardzo ważna sprawa. W tym roku nie będzie żadnych konfliktów pomiędzy jedną pracą, a drugą. Problem może być w przyszłym roku, bowiem w trakcje trwania sezonu serie A zaplanowano kwalifikacje olimpijskie, w których Bułgaria będzie najprawdopodobniej uczestniczyć – mówi prezes Trentino.

Radostin Stojczew chciałby aby jego asystentem był Camilo Plachi, a więc człowiek, który wcześniej współpracował z Silvano Prandim, kiedy ten prowadził bułgarską kadrę, a jeszcze wcześniej pełnił funkcję drugiego trenera Rosjan za kadencji Władimira Alekno. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, czy Plachi przyjmie propozycję Stojczewa, czy poprzestanie na współpracy z Prandim w Modenie.Nieznane są także szczegóły kontraktu, jaki zawarł bułgarski związek ze Stojczewem oraz termin, w którym szkoleniowiec miałby podpisać umowę – obecnie przebywa on w Polsce, gdzie już jutro jego podopieczni zmierzą się ze Skrą Bełchatów.

Przypomnijmy, że kontrakt Stojczewa będzie obowiązywał przynajmniej do igrzysk olimpijskich w 2012 roku, w związku z tym Bułgar postawił już przed sobą i drużyną niezwykle ambitny cel – zdobyć złoto na tejże olimpiadzie. Biorąc pod uwagę fakt, iż razem ze swoim klubowym zespołem – Itasem Trentino – wygrywał niemal wszystko, co było do wygrania, realizacja tego celu jest bardzo prawdopodobna…

źródło: bgvolleyball.com, inf. własna, sportal.bg

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved