Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu: Przed nami daleka droga

Gheorghe Cretu: Przed nami daleka droga

fot. archiwum

- Po pierwsze muszę spotkać się z zespołem. Poznać dokładnie grupę zawodników, którymi dysponujemy - mówi Gheorghe Cretu, który dziś został nowym szkoleniowcem AZS UWM Olsztyn. - W niedzielę mecz z Resovią i postaramy się sprawić niespodziankę.

Gheorghe, jesteś w Olsztynie od kilkunastu godzin. W Polsce, jak sam przyznałeś, byłeś w wieku juniora. W takim razie co wiesz o nowym zespole, PlusLidze?

Gheorghe Cretu:Obserwuję tegoroczne rozgrywki PlusLigi od samego początku. Zaobserwowałem zmiany w poziomie gry kilku drużyn. Znam wielu zawodników, którzy grają na parkietach w Polsce. Miałem okazję albo z nimi pracować albo grać przeciwko nim. Dobrym przykładem jest Maciej Dobrowolski, z którym pracowałem w Wiedniu. Przede wszystkim znam swoich nowych zawodników, z którymi przyjdzie mi pracować w AZS-ie. Mam również wszelkie niezbędne informacje do tego, aby wystartować z nowym zespołem.

Sytuacja naszego zespołu w lidze jest niewesoła. Co należy zrobić, żeby przed play-off było zupełnie inaczej?Po pierwsze muszę spotkać się z zespołem. Poznać dokładnie grupę zawodników, którymi dysponujemy. Wiem jakie cele są określone przed zespołem. Przed nami daleka droga ku temu by uratować zespół. Wyciągnąć go z tej trudnej sytuacji. Będę chciał wykrzesać z tego zespołu rzeczy, które wiemy, że w nas są, ale nie potrafimy tego pokazać.

Celem numer jeden w tym sezonie była pierwsza szóstka. Czy ten cel jest jeszcze realny do osiągnięcia?

Cóż, liga już ruszyła. AZS grał mecze bardzo często – środa, sobota, środa, sobota. Czasu na trening nie było zbyt wiele. Zawodnicy, którzy trenowali ze swoimi reprezentacjami byli na innym etapie przygotowań niż zawodnicy, którzy trenowali z zespołem od samego początku. Między zawodnikami, którzy trenowali całe wakacje a zawodnikami, którzy zaczęli treningi wraz z początkiem okresu przygotowawczego była i być może wciąż jest przepaść. Każdemu trenerowi jest bardzo ciężko to wszystko wyrównać w takim sezonie…

Ale czy AZS ma szansę nie tylko utrzymać się w lidze, ale i awansować do pierwszej szóstki?

Wszystko w sporcie jest możliwe. W ostatniej kolejce Delecta pokonała Resovię, to znaczy, że liga jest bardzo wyrównana i wyniki zależą od dyspozycji dnia zawodników i tego jak przepracowali ostatnie dni przed spotkaniem. W niedzielę czeka nas mecz z Resovią i postaramy się sprawić niespodziankę.

* rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved