Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu zastąpił Mariusza Sordyla w AZS UWM Olsztyn

Gheorghe Cretu zastąpił Mariusza Sordyla w AZS UWM Olsztyn

fot. archiwum

Zarząd klubu Indykpolu AZS UWM Olsztyn podziękował za współpracę trenerowi Mariuszowi Sordylowi. We wtorek olsztyński klub ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca - został nim rumuński trener Gheorghe Cretu, który pracował we włoskiej Serie A2.

Indykpol AZS UWM Olsztyn pod wodzą Mariusza Sordyla w tym sezonie zdobył zaledwie pięć punktów i po ośmiu spotkaniach akademicy okupują ostatnią pozycję w tabeli. W ostatnim meczu akademicy przegrali na wyjeździe 1:3 z Jastrzębskim Węglem. – Chciałbym poinformować, że wczoraj rozmawiałem z trenerem Mariuszem Sordylem. Decyzją Zarządu nastąpiła zmiana na stanowisku I trenera. Mariusz Sordyl przestał pełnić tę funkcję, a jego następcą będzie Gheorghe Cretu – poinformował Mariusz Szyszko – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A.

Prezes podkreślił, że decyzja nie była łatwa, o on sam z myślami bił się do samego końca. – Staraliśmy się utrzymać tę informację w tajemnicy, ponieważ uważam, że takie powinny być standardy. Mariusz dowiedział się o tym pierwszy. To nie była to łatwa decyzja, dojrzewałem do niej, a podjąłem ją po meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Należało coś zmienić i na dzień dzisiejszy jest taka zmiana – powiedział Mariusz Szyszko.

Mimo podjętej decyzji zarząd podziękował trenerowi za dotychczasową pracę i poświęcenie dla zespołu. – Chciałbym podziękować Mariuszowi za ciężką pracę. Wiem ile poświęcił energii, sił i czasu na to, aby drużyna grała jak najlepiej. Niestety tak nie było, ale trzeba oddać honor Mariuszowi i wszystkim tym, którzy zajmowali się tym zespołem od lat. Nie jest tak, że winni są tylko trenerzy i oni zostają odstrzeleni. Siatkówka to nie jest francuska rewolucja – tłum krzyczy, dwóch się domaga – tak nie było. Za to w jakim stanie jest klub, odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, nie tylko Mariusz Sordyl. Jeszcze raz chciałbym podziękować Mariuszowi za to co zrobił dla AZS-u – dodał Prezes Zarządu.Nowym szkoleniowcem został rumuński trener Gheorghe Cretu. W minionym sezonie prowadził Quasar Massa – włoski klub z serii A2. Nowy szkoleniowiec swoją pracę rozpocznie jeszcze dzisiaj. Zaraz po prezentacji opuścił dziennikarzy i udał się na trening do siatkarzy. – Cieszę się, że Gheorghe dał się namówić w tak krótkim czasie. Spotkaliśmy się z nim w niedzielę i omówiliśmy pewne rzeczy. To co mówił Gheorghe dało mi nadzieję na to, że w zespole coś się przełamie, bo ten zespół nie jest godzien tego, aby być na ostatnim miejscu w tabeli – stwierdził na koniec Mariusz Szyszko.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved