Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Coraz ciekawiej w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

Coraz ciekawiej w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 20.11.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VI kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet kolejny mecz na szczycie. Aktualne wicemistrzynie ligi Cehini, które tydzień temu pokonały mistrzynie, tym razem nie dały rady drużynie Acero Lamia i przegrały po bardzo emocjonującym meczu 1:3. Debiutujące w lidze zawodniczki zwycięskiego zespołu pomimo „wpadki" w poprzedniej kolejce, pokazały, że w dalszym ciągu są w gronie kandydatów do złotego medalu. Sporą niespodzianką w tym sezonie jest doskonała postawa drużyny Wyborowe, które odniosły kolejne zwycięstwo tym razem nad Tsunami (3:0).

W Ekstraklasie mężczyzn w pojedynku na szczycie TKKF Dzikusy pokonał zespół Piazza Cafe (występujący dotychczas jako TKKF Zgierz) po niezwykle emocjonującym meczu 3:2. O ogromnej determinacji i walce obu zespołów może znaczyć fakt iż czwarty set zakończył się wynikiem 32:30! Jak bardzo wyrównany poziom w tym sezonie prezentują zespoły świadczy aktualna tabela. Pomiędzy pierwszą a piątą drużyną są zaledwie trzy punkty różnicy.

W I lidze po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się Popularni, którzy pokonali Ventę PAO (3:1). Miejmy nadzieję, że obecna postawa zespołu to nowa karta w historii jednej z najbardziej zasłużonych drużyn w lidze amatorskiej, w której ze „starego" mistrzowskiego składu pozostał już tylko Jarosław Skura. W dalszym ciągu nie do zatrzymania jest LUKS Sokół I Rzgów, który po zwycięstwie nad Uniwersytetem Medycznym (3:0) ma już siedem punktów przewagi, na drugą w tabeli drużyną PGE S.A.W II lidze zespół Itaka Film pokonał Volley Team 3:1. Na udany występ Itaki Film doskonały wpływ mieli bez wątpienia kibice tej drużyny, którzy przybyli na sobotni mecz. Doskonale znany sympatykom siatkówki, były trener I ligowych siatkarek ŁKS-u i Startu Marek Makarski dopingował syna Bartłomieja, a była siatkarka Startu i Jedynki Aleksandrów – Edyta Pilarska kibicowała mężowi, Zbigniewowi (również byłemu trenerowi Startu i Jedynki).

W III lidze podobnie jak w pierwszej ton nadaje drużyna LUKS Sokół II Rzgów, która odniosła już szóste zwycięstwo za trzy punkty tym razem nad ZWiK (3:0) i prowadzi w lidze z przewagą siedmiu punktów nad zespołami Pickup Diablo i Soma Club.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek 27.11.2010 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved