Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo Extrans Patrii z Sandecją

II liga K: Pewne zwycięstwo Extrans Patrii z Sandecją

fot. archiwum

Drużyna Extrans Patrii Sędziszów Młp. w siódmej kolejce pewnie zwyciężyła Sandecję Nowy Sącz, beniaminka grupy czwartej. Zespoły pierwszy raz stoczyły pojedynek na drugoligowym szczeblu. To było piąte zwycięstwo tej ekipy w sezonie.

Sędziszowska drużyna w meczu beniaminkiem z Nowego Sącza wygrała piąty mecz w tym sezonie. Nie było to zwycięstwo efektowne. Zostało bowiem odniesione po bardzo przeciętnym spotkaniu. Gospodynie będąc zespołem lepszym od przyjezdnych w każdym elemencie siatkarskiej sztuki nie zaprezentowały maksimum swych umiejętności. Wystarczyło to jednak na Sandecję, która walczyła ambitnie, ale nie była w stanie mocniej postawić się Extrans Patrii. Każdy z trzech setów miał podobny przebieg. Zaczynał się od prowadzenia przyjezdnych. Miejscowe szybko jednak wyrównywały stan seta, obejmowały prowadzenie i do końca kontrolowały jego przebieg. Pierwsze dwa starcia wykorzystując swobodę przy siatce kończyła, środkowa sędziszowskiego Katarzyna Kutyła. Ostatni punkt w meczu Extrans Patria zdobyła po nieudanej zagrywce rywalek w wykonaniu Kingi Kołbon. Atutem miejscowych była przewaga wzrostu co pozwalało na dużą pewność w grze na siatce. Zespół z Nowego Sącza popełnił sporo błędów własnych. Pierwszoplanową zawodniczką meczu była Żaneta Baran. Na zatrzymanie mocnych i skutecznych ataków „Żanki" sposobu nie mógł znaleźć team z Małopolski. Spotkanie trwało sześćdziesiąt cztery minuty.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – Sandecja Nowy Sącz 3:0
(25:18, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
Extrans Patria:
Baran, Bartnicka, Chmura, Hajduk, Kutyła, Myjak, Wrona (libero) oraz Róg i Zonik
Sandecja: E.Dyrek, Łukasik, P.Dyrek, Nawieśniak, Apryasz, Kołbon, Studzińska (libero) oraz Cięciwa, Bogacz i CzeplińskaPo meczu powiedzieli:
Monika Bartnicka –
grająca trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.: – Mecz nie był porywającym widowiskiem. Było to jednostronne spotkanie toczone pod nasze dyktando. Drużyna z Nowego Sącza popełniła sporo błędów własnych w zagrywce i przyjęciu. Najbardziej zacięty był drugi set,w którym nie grałyśmy cały czas pierwszą szóstką. Na największe słowa pochwały zasłużyła Żaneta Baran. Skutecznie grała w ataku. Po porażce w ubiegłej kolejce z Bolesław Rzeszów i słowach krytyki naszej gry cieszymy się ze zwycięstwa z Sandecją. W następnej kolejce gramy w Biłgoraju z liderem Szóstką. W spotkaniu z faworytem grupy będziemy się starać powalczyć o jak najlepszy wynik.

Tadeusz Wcześny – trener Sandecji Nowy Sącz: – W pojedynku z Extrans Patrią słabo zagraliśmy na siatce. Wysoki zespół gospodyń przeważał przez cały mecz. Z powodu kontuzji i choroby nie wystąpiliśmy w najmocniejszym składzie. Extrans Patria to ciekawy, perspektywiczny zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Sandecję czeka ciężka walka o utrzymanie w drugiej lidze. Wiele wskazuje, że o zachowanie statusu drugoligowca przyjdzie nam toczyć boje z Dalinem Myślenice i Pogonią Proszowice.

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki i tabela grupy czwartej II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved