Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięski tie-break radomian

I liga M: Zwycięski tie-break radomian

Pojedynek dziesiątej kolejki pierwszej ligi pomiędzy MCKiS PKE Energetykiem Jaworzno a Jadarem Radom zakończył się w tie-breaku. Lepsi okazali się podopieczni Dominika Kwapisiewicza, dla których to był już szósty pięciosetowy pojedynek w tym sezonie.

W mecz lepiej weszli radomianie, którzy wygrali partię otwarcia, odskakując przeciwnikowi na kilka oczek w końcówce.

Mniej więcej do środkowej fazy drugiego seta na prowadzeniu byli siatkarze Jadaru. Wtedy do głosu doszli gospodarze, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a potem objęli prowadzenie, które ‚dowieźli’ do końca partii.

Praktycznie przez całą trzecią odsłonę podopieczni Dominika Kwapisiewicza prowadzili kilkoma oczkami. Niestety powtórzył się scenariusz z poprzedniego seta. W końcówce siatkarze Energetyka zachowali więcej zimnej krwi.

W czwartej partii radomianie utrzymywali dwupunktową przewagę praktycznie przez cały czas i nie dali sobie wydrzeć w niej zwycięstwa.

Szósty już w tym sezonie tie-break w wykonaniu Jadaru (w dziewięciu meczach na dziesięć kolejek – w jednej radomianie pauzowali) zaczął się od remisu (2:2). Po kilku chwilach jednak, goście wypracowali trzy punkty przewagi (4:7). Prowadzenia nie oddali do końca partii i zainkasowali dwa punkty do ligowej tabeli.

MCKiS PKE Energetyk Jaworzno – Jadar Radom 2:3
(20:25, 25:22, 26:24, 21:25, 10:15)

Jadar: Kałasz, Wołosz, Górski, Ivarsson, Mikołajczak, Terlecki, Kryś (libero) oraz Szumielewicz i Gaca