Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gazprom przegrywa z byłym zespołem Kadziewicza

Gazprom przegrywa z byłym zespołem Kadziewicza

fot. archiwum

Zawodnicy Gazprom-Jugry Surgut nie sprostali wicemistrzom Rosji. Tylko w pierwszej partii zagrali pewnie i zaskoczyli rywali. Ostatecznie jednak na własnym parkiecie musieli uznać wyższość  Lokomotiwu Biełgorod, któremu ulegli 1:3.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem – po blokach Wasilija Nosenki i Łukasza Kadziewicza prowadzili już 3:0. W szeregach Lokomotiwu mnożyły się błędy, które pomagały miejscowym budować przewagę (8:3). Autowy atak Denisa Birjukowa zwiększył prowadzenie Gazpromu do dziewięciu oczek, a takiej zaliczki miejscowi nie mogli zmarnować i wygrali pierwszego seta 25:17.

W drugiej partii miejscowi postanowili oddać gościom to, co od nich dostali. Popełniali błąd za błędem, co było wodą na młyn rozkręcających się biełgorodczan. W ich szeregach obudził się Dmitrij Muserskij, którego blok był zaporą nie do przejścia dla atakujących Surgutu. Gazprom przegrał tę partię wysoko 14:25 i swojej szansy miał szukać w kolejnej odsłonie.

Nie ma jednak czego szukać w siatkówce, gdy w zespole brak przyjęcia. Druga linia gospodarzy nie radziła sobie z zagrywkami Lokomotiwu, co przekładało się automatycznie na niską skuteczność na siatce. Goście zaś spokojnie prowadzili swoją grę i bez większych problemów wygrali 25:19.Czwarta odsłona, po raz pierwszy w tym meczu, przyniosła zaciętą walkę o każdy punkt. Mocne zbicia Nosenki i Rodiczewa z jednej, a Htieja i Muserskiego z drugiej strony siatki sprawiły, że widzowie zasiadając w hali w Surgucie przestali się nudzić. Dopiero po drugiej przerwie technicznej na prowadzenie wysforowali się goście. W końcówce surgucianie ponownie seriami się mylili w przyjęciu i ataku, a mecz zakończył Rodiczew wyrzucając piłkę w aut (21:25).

Niekwestionowanym bohaterem gości był Dmitrij Muserskij, który zdobył aż 25 punktów. Środkowy Biełgorodu dostał do ataku 30 piłek, z czego 19 zamienił na punkty. Naprzeciw tej rosyjskiej wieży nieźle poczynał sobie nasz zawodnik. Łukasz Kadziewicz skończył 9 z 19 ataków, ale tylko dwukrotnie popełnił błąd. Polak ustawił też trzy punktowe bloki.

Gazprom-Jugra Surgut – Lokomotiw Biełgorod 1:3
(25:17, 14:25, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:
Gazprom-Jugra Surgut – Kadziewicz (12), Kobzar (2), Nosenko (20), Szulepow (5), Gucaljuk (8), Rodiczew (10), Martyniuk (libero) oraz Parkomczuk, Bestużew i Chabibullin
Lokomotiw Biełgorod – Htiej (15), Syczew (6), Birjukow (3), Smoljar (2), Sintini, Muserskij (25), Kaszycyn (libero) oraz Dinejkin, Hanipow (5), Ilinych (15), Bagriej (2) i Żigalow

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki i tabela rosyjskiej Superligi

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved