Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Podsumowanie pierwszych spotkań 1/16 finału Pucharu CEV

Podsumowanie pierwszych spotkań 1/16 finału Pucharu CEV

Najbardziej zacięte pojedynki kibice oglądać mogli we wtorek. Z czterech spotkań dwa zakończyły się w tie - breakach. W pięciu setach zwyciężała cypryjska drużyna Anorthosis Famagusta pokonując szwajcarski Volley Amriswil.

W takim samym stosunku serbska Vojvodina Nowy Sad triumfowała nad ekipą Stade Poiterin Poitiers. Czterech setów potrzebowała drużyna z Ankary, aby uporać się z Macabi Tel Aviv. Jedynie ukraińskiej drużynie Lokomotiv Charków udało się rozstrzygnąć mecz w trzech odsłonach, pokonując czeski DHL Ostrawa.

Środowe spotkania były bardziej jednostronne. Pięć, z siedmiu rozgrywanych tego dnia starć, zakończyło się wynikiem 3:0. Casa Modena pokonała Mladost Zagrzeb, nie pozwalając chorwackiej ekipie na zdobycie w secie więcej niż 15 punktów. Również Belgijski zespół Euphony Asse – Lennik dość szybko uporał się ze szwajcarskim UC Lozanna. Podobnie drużyna SCC Berlin pewnie wygrała z rumuńskim Tomis Konstanta.

Cieszy fakt, że także polskie zespoły występujące w Pucharze CEV zwyciężyły w swoich meczach bez straty seta. Wprawdzie, grająca na wyjeździe, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pierwszą partię wygrała minimalnie, na przewagi. Jednak w kolejnych odsłonach podopieczni Krzysztofa Stelmacha byli już zdecydowanie lepsi od mistrza Finlandii – Sun Volley Oulu. Jeszcze sprawniej poradziła sobie ekipa Asseco Resovii Rzeszów, która na własnym parkiecie z węgierskim Diamantem Kapsovar uporała się w przysłowiową „godzinkę z prysznicem". W środę nie zabrakło również zaciętych pojedynków. Słoweński Salonit Anhovo Kanal potrzebował pięciu setów, aby pokonać Dynamo Bukareszt. Także w tie-breaku niemieckie Evivo Dűren, dość nieoczekiwanie, przegrało z belgijskim Topvolley Precura Antwerpia.

Niemal wszystkie mecze rozgrywane w czwartek rozstrzygały się w czterech setach. Takim wynikiem zakończyła się konfrontacja drużyn HotVolleys Wiedeń oraz węgierskiego Kalo-Meh Kecskemet. Zwycięzcą tej potyczki została ekipa ze stolicy Austrii. Podobnie siatkarze z francuskiego Arago de Sete pokonali zespół z bośniackiego Kakanj. Także hiszpańska Unicaja Almeria nie dała szans greckiemu GC Lamia, pozwalając rywalowi na wygranie zaledwie jednej odsłony. Również czterech partii potrzebowała drużyna holenderskiego AB Groningen, aby uporać się z fińskim Raison Limu. Jedynie ekipie ze stolicy Estonii udało się odnieść zwycięstwo bez straty seta – Selver Tallin pokonał u siebie Aris Saloniki 3:0.

Pierwsza tura meczów rozgrywanych w ramach 1/16 finału Pucharu CEV raczej nie przyniosła zaskakujących wyników oraz wielkich emocji. Spotkania były raczej jednostronne. Dobra postawa polskich drużyn napawa optymizmem i może być dobrym prognostykiem przed przyszłotygodniowymi rewanżami.