Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ważny mecz dla Gedanii Żukowo

I liga K: Ważny mecz dla Gedanii Żukowo

fot. archiwum

Sobotni mecz dla Gedanii będzie swoistym testem. Jeśli w Żukowie gospodynie pokonają jednego z faworytów I ligi - Piecobiogaz Murowana Goślina - to z powodzeniem będą mogły walczyć w tym sezonie o więcej niż równoznaczne z utrzymaniem 8. miejsce.

Po dziewięciu kolejkach I-ligowa wyraźnie podzieliła się na dwie części. Gedania jest liderem drugiej grupy, w której znajdują się drużyny z miejsc 8-11. Piecobiogaz plasuje się zaś na skraju pierwszej części z przewagą pięciu punktów nad naszą drużyną. – Ten mecz to dla nas istotny sprawdzian. Co prawda bez względu na wynik nie będziemy kalkulować w dalszej części sezonu i w każdym meczu będziemy walczyć o punkty, ale rezultat może na dłużej określić nasze miejsce w tabeli. Dowiemy się, gdzie jesteśmy? Wierzę, że przeciwnik choć mocny, to jest w naszym zasięgu – deklaruje Paweł Kramek, trener Gedanii.

Co prawda do Żukowa gedanistki jeżdżą w tym sezonie tylko na mecze, ale w hali przy ul. Armii Krajowej czują się zdecydowanie lepiej niż, gdy grają w roli gości. W Żukowie odnieśli już dwa zwycięstwa, w tym nad początkowym liderem rozgrywek Chemikiem Police 3:2. – Murowana Goślina jest bardziej doświadczonym zespołem niż policzanki, ale dla nas może być bardziej odpowiednim przeciwnikiem, gdyż jest mniej nieobliczalna. Grę ma poukładaną, bazuje na skuteczności Strządały, czy dobrym rozegraniu Owczynnikowej – dodaje szkoleniowiec gedanistek.

Piecobiogaz bez problemu w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki II ligi, a obecnie zamierzał od razu powalczyć o PlusLigę. Drużyna rozpoczęła od trzech zwycięstw, ale wyraźnie z rytmu wybiła ją przymusowa pauza. Po powrocie do rywalizacji Murowana Goślina z czterech kolejnych meczów wygrała tylko jeden. Poległa m.in. w Sosnowcu, gdzie w ostatnią niedzielę triumfowała Gedania. – Sposób na skuteczną walkę z tym rywalem jest stosunkowo prosty. Należy przejąć kontrolę nad meczem i wywołać taką presję na przyjezdnych, aby zaczęły popełniać błędy. Oczywiście będzie to możliwe, jeśli własne, niewymuszone pomyłki zostaną ograniczone do minimum – ocenia trener Kramek.źródło: energa-gedania.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved