Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Witczak: Chcemy grać o górną tabelę PlusLigi

Anna Witczak: Chcemy grać o górną tabelę PlusLigi

fot. archiwum

Anna Witczak w letnim okienku transferowym zmieniła barwy klubowe. Do Impelu Gwardii Wrocław przeszła z Muszynianki. - Zdaję sobie sprawę, że moja gra może być pod odstrzałem mediów i kibiców - powiedziała siatkarka.

Twoje przyjście do Wrocławia związane jest ze sporą odpowiedzialnością za grę zespołu, taka sytuacja deprymuje, czy wręcz odwrotnie mobilizuje do pracy?

Nie ukrywam, że zdaję sobie sprawę z tego, że przychodząc do Impel Gwardii nie będę miała łatwo, ponieważ m.in. moja gra może być pod „obstrzałem" mediów, kibiców, ale wierzę, że stworzyliśmy we Wrocławiu taki team, który potrafi postawić się każdemu w lidze. Siatkówka jest grą zespołową więc indywidualne zagrania schodzą na plan dalszy, ale ja zrobię oczywiście wszystko, żeby pomóc memu zespołowi w bardzo atrakcyjnie zapowiadającej się w tym roku rywalizacji wśród kobiet. W tym sezonie będziemy chciały grać o górną połowę PlusLigi Kobiet, cieszę się, że mamy ambitne cele i z wielką przyjemnością dołożę wszelkich starań, aby je zrealizować.

Jak oceniasz formę zespołu w dotychczasowych przygotowaniach?Zagrałyśmy, szczególnie w październiku, sporo gier kontrolnych. Rezultaty były różne, ale w tym czasie konsolidowałyśmy się i poznawałyśmy nawzajem. Trudno przewidzieć jak te gry wpłyną na naszą formę w grudniu (pierwszy mecz PlusLigi Kobiet Impel zagra w Dabrowie Górniczej 04.12) gdyż w turniejach przedsezonowych gra się bardzo dużo, nawet dwa spotkania dziennie. W związku z tym w takich meczach sporą rolę odgrywa szybka regeneracja sił, w spotkaniach ligowych będziemy miały więcej przerwy, wobec tego na pewno do nich będziemy przystępowały bardziej wypoczęte niż w tych grach przedsezonowych. Jestem pewna, że w takiej sytuacji potrafimy dać z siebie jeszcze więcej niż w turniejach kontrolnych.

Co powiesz kibicom prawie tuż przed rozgrywkami?

Życzę sympatykom siatkówki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, aby sezon 2010/2011 był udany. Liczę na to, że Impel Gwardia będzie grał o wyższe cele, a my siatkarki chcemy zrobić wszystko, aby sprawić wiele radości nie tylko we wrocławskiej Orbicie. Chcemy dać kibicom wiele pozytywnych emocji, w związku z tym serdecznie zapraszam nasze spotkania, pierwsze we Wrocławiu 11.12.2010 z Organiką Łódź – bądźcie w tym dniu razem z nami.

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved