Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alicja Leszczyńska opuszcza Białystok

Alicja Leszczyńska opuszcza Białystok

fot. archiwum

Jak poinformował oficjalny serwis drużyny z Białegostoku, 22-letnia rozgrywająca Alicja Leszczyńska nie jest już zawodniczką klubu z północnej Polski. Obowiązujący kontrakt rozwiązano za porozumieniem obu stron.

Wcześniej drużynę z Podlasia postanowił opuścić prezes Mikołaj Linkiewicz, który na stanowisku tym zasiadał zaledwie trzy miesiące. Oprócz braku prezesa AZS Białystok będzie zatem borykał się w drużynie z deficytem na pozycji rozgrywającej. Tym bardziej, że rozpoczęcie sezonu zbliża się dużymi krokami. Sama na polu walki jak na razie pozostała Magdalena Godos.

– Nie chcę w zasadzie nawet tego komentować. Po prostu nie ma jej w klubie. Powiedziała tylko tyle, że rezygnuje z gry u nas – stwierdza cytowany przez serwis gazeta.pl trener Wiesław Czaja.

Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Kwestie finansowe nie były absolutnie powodem rozwiązania kontraktu – zapewnia natomiast Sebastian Humbla, członek zarządu klubu.– Magda za trzy dni powinna wrócić do treningów. To, że w drużynie jest tylko jedna rozgrywająca, to przejściowa sytuacja – mówi Czaja. – Już poczyniliśmy pewne kroki, by pozyskać nową zawodniczkę. Teraz została tylko kwestia porozumienia się jej z klubem w sprawie kontraktu. Mam też nadzieję, że wszystko co złe miało być, to już nas spotkało, że nie będzie więcej kontuzji i ubytków.

Działacze Pronaru AZS zapowiedzieli, że w najbliższych dniach pojawi się druga rozgrywająca. Wobec dużej liczby siatkarek zza granicy (na boisku mogą występować jednocześnie tylko trzy) zdecydowanie powinna to być Polka.

W klubie pojawiły się już dwie nowe zawodniczki. 17-letnia Jack jest środkową, a 16-letnia Thompson – przyjmującą. Obie to młode, perspektywiczne siatkarki, choć na razie raczej przymierzane do roli zmienniczek. Nastolatki są etatowymi reprezentantkami Trynidadu i Tobago – podaje Gazeta Współczesna.

źródło: azsbialystok.com.pl, Gazeta Współczesna, gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved