Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > A. Swaczyna: Spokojnie, najlepsze spotkania jeszcze przed nami

A. Swaczyna: Spokojnie, najlepsze spotkania jeszcze przed nami

fot. archiwum

- Te trzy punkty są dla nas bardzo cenne, ponieważ pomogą nam zrealizować cel jakim jest utrzymanie w PlusLidze. Ten mecz mógł się podobać, bo nie brakowało w nim emocji i naprawdę dobrej siatkówki - mówi Adam Swaczyna.

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza nieoczekiwanie zwyciężyli z Politechniką Warszawską 3:1. Kielczanie tego dnia stworzyli w Hali Legionów niepowtarzalne widowisko, które kibice siatkówki zapamiętają na bardzo długo. – Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy i wyniku. Te trzy punkty są dla nas bardzo cenne, ponieważ pomogą nam zrealizować cel jakim jest utrzymanie w PlusLidze – zaznacza Adam Swaczyna.Cieszę się, że daliśmy kibicom tyle radości. Ten mecz mógł się podobać, bo nie brakowało w nim emocji i dobrej gry w naszym wykonaniu – dodaje libero Farta Kielce.

„Farciarze" w pierwszej części meczu musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej. Jednak kolejne sety padały łupem tylko kieleckiego zespołu. Najwięcej emocji przysporzyła wszystkim ostatnia partia, w której Fart, mimo nawet ośmiopunktowej straty do rywala, potrafił podnieść się z kolan i wygrać w dobrym stylu. – Wierzyliśmy w to, że możemy tego seta wygrać. Skoro kiedyś przegraliśmy mając zdecydowaną przewagę, to dlaczego tym razem mielibyśmy nie wygrać będąc na straconej pozycji? – pyta Swaczyna.

Warszawiacy czwartkowego wieczoru postawili kielczanom poprzeczkę bardzo wysoko. – Nawet po samym składzie można wywnioskować, że graliśmy z ciężkim rywalem. Cieszę się, że nie przegrywamy takich spotkań w szatni, tylko walczymy o zwycięstwo do samego końca. Taki jest sport – każdy z każdym może wygrać. My gramy coraz lepiej i mam nadzieję, że najlepsze spotkania jeszcze przed nami – twierdzi zawodnik Farta.Kielczanie kolejne spotkanie zagrają dopiero 27 listopada w Częstochowie, gdzie zmierzą się z miejscowym AZS-em. Można powiedzieć, że Fart po znowu zagra na wyjeździe z rywalem z najwyższej półki. – W tej lidze nie ma słabych zespołów. Częstochowa jest silną ekipą – widać to po wynikach. Poza tym mają dobrych i doświadczonych zawodników. Do tego meczu będziemy musieli przystąpić z podobnym nastawieniem jak do spotkania z AZS-em, czyli z ogromną wolą zwycięstwa oraz pełną koncentracją. Będziemy walczyć o komplet punktów – podkreśla Swaczyna.

autor: Maciej Urban
więcej w serwisie CKsport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved