Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Stali sprawdzą swoją formę w sparingach z Muszynianką

Siatkarki Stali sprawdzą swoją formę w sparingach z Muszynianką

fot. archiwum

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki PlusLigi Kobiet, które zainaugurowane zostaną 4 grudnia. W tym terminie siatkarki mieleckiej Stali zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Muszynianką. Wcześniej jednak oba zespoły zagrają ze sobą trzykrotnie.

Co ciekawe właśnie z Muszynianką rozegrają trzy pozostałe do ligowej inauguracji sparingi mieleckie siatkarki. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę w Muszynie, rewanż 22 listopada także w Muszynie, a kolejny raz obie drużyny zmierzą się ze sobą 27 listopada w Brzesku. Po raz pierwszy przed własną widownią w nowym sezonie mieleckie siatkarki zagrają 11 grudnia, kiedy to zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza. Późne rozpoczęcie sezonu spowodowane jest w tym roku niedawnym uczestnictwem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, które rozegrane zostały w Japonii. Opóźnienie ligi spowoduje, ze drużyny nie będą miały tradycyjnej przerwy świąteczno-noworocznej. W środę 22 grudnia Stal zmierzy się we własnej hali z Centrostalem Bydgoszcz, a tydzień później, w kolejną środę 29 grudnia), zagra z Treflem w Sopocie.

Im bliżej ligi tym forma podopiecznych trenera Adama Grabowskiego rośnie. W miniony weekend Stal zajęła pierwsze miejsce podczas ogólnopolskiego turnieju, który rozegrany został w Białymstoku. Mielczanki zdobyły także dwie nagrody indywidualne. Za najlepszą siatkarkę turnieju uznana została Agata Wilk, natomiast najlepiej przyjmującą została Dorota Ściurka. Mecze z Muszynianką będą ostatnimi przed inauguracją sezonu spotkaniami kontrolnymi mieleckich siatkarek, niewykluczone jednak, że "po dodze" mielczanki zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved