Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Augustyn przestawiany na pozycję atakującego

Artur Augustyn przestawiany na pozycję atakującego

fot. archiwum

- Prawdopodobnie w najbliższym spotkaniu zagram na pozycji atakującego - mówi Artur Augustyn, jedyny Polak w Bundeslidze, który w najbliższym meczu z VfB Friedrichshafen nie zagra na swojej nominalnej pozycji, a wszystko za sprawą kontuzji Christopha Helbiga.

W minioną niedzielę przegraliście kolejny mecz ligowy, tym razem na wyjeździe z beniaminkiem z Gothy. Co było przyczyną waszej porażki?

Artur Augustyn:Całe spotkanie było bardzo wyrównane, dopiero w czwartym secie nasi rywale zdominowali całkowicie wydarzenia na parkiecie. Niestety nie mogliśmy im się przeciwstawić, ponieważ brylowali w każdym elemencie, przede wszystkim lepiej zagrywali. Mieliśmy duże problemy z przyjęciem. Początki setów też nie były dobre w naszym wykonaniu, a w końcowej fazie każdej z odsłon było ciężko odrobić te straty punktowe. Poza tym w pewnym sensie na boisku nie mieliśmy atakującego, mowa tutaj o Christophie Helbigu, który miał problemy ze skończeniem ataku oraz nie trenuje od dłuższego czasu naszym zespołem, bo ma problemy z kolanem. Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego atakującego i ja prawdopodobnie w najbliższym meczu zagram na tej pozycji. Od dzisiaj zacznę trenować na tej pozycji.

Dlaczego według ciebie przegrywacie kolejny mecz?Głównym problemem w naszym zespole jest skończenie ataku. Przyjęcia może nie mamy perfekcyjnego, ale znowu narzekać nie możemy, bo nasi przyjmujący oraz libero – Tomas Knebelkamp graj dobrze. Mamy też problemy z kontratakiem, gdyż w ostatnim meczu ligowym nie wykorzystaliśmy masy kontrataków. W meczu z Gothą była też sytuacja, gdy mieliśmy perfekcyjne przyjęcie, dostawałem piłki na podwójnym bloku i ciężko był coś skończyć, a graliśmy tylko lewym skrzydłem i środkiem, bo jak wcześniej wspomniałem nasz atakujący nie dostawał piłek w ostatniej fazie meczu.

Już w najbliższą niedzielę czeka waszą drużynę kolejny trudny pojedynek. Tym razem we własnej hali podejmować będzie aktualnych mistrzów Niemiec – VfB Friedrichshafen.

Do tego spotkania musimy przystąpić tak samo jak do każdego innego spotkania, po prostu wychodzimy na każdy mecz bojowo nastawieni i chcemy zagrać jak najlepiej. Wiemy, że Friedrichshafen jest bardzo mocnym zespołem, ale na pewno nie oddamy meczu bez walki.

A jak ocenisz ekipę z Moerser, która w tegorocznym sezonie niemieckie Bundesligi spisuje się nadspodziewanie dobrze.

Drużyna z Moerser z roku na rok zmienia swój skład i przed każdym sezonem 90% to nowi zawodnicy. W poprzednim sezonie także sprowadzili kilku nowych siatkarzy, ale nic nie ugrali, w tegorocznym sezonie idzie im zdecydowanie lepiej i mają szansę wygrać zdecydowanie więcej. Ekipa ta ma bogatego sponsora, który zarządza praktycznie całą drużyną. Trochę jego polityki transferowej nie rozumiem, ponieważ gdyby zainwestował w kilku zawodników na parę lat to zespół ten osiągałby zdecydowanie większe sukcesy. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli będą grać tak dalej to mogą zająć jedno z pierwszych miejsc w rozgrywkach.

* Rozmawiał Przemysław Wróblewski

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved