Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Częstochowianie wygrali w Holandii

Challenge Cup: Częstochowianie wygrali w Holandii

W pierwszym meczu II rundy Challenge Cup siatkarzy, Tytan AZS Częstochowa pokonał Langhenkelvolley Doetinchem 3:1. Wyjazdowe spotkanie częstochowian w Holandii do najłatwiejszych nie należało, ale zwycięstwo stawia ich w komfortowej sytuacji przed rewanżem, który rozegrają we własnej hali.

W secie pierwszym początkowo walka toczyła się punkt za punkt. Przy pierwszej przerwie technicznej akademicy tracili dwa punkty do Holendrów. Goście byli w stanie zniwelować straty do jednego punktu przy drugiej przerwie technicznej. Od tego momentu częstochowianie zaczęli wypracowywać przewagę, ostatecznie wygrywając dwoma punktami.

W secie drugim sytuacja przedstawiała się identycznie jak w partii pierwszej. Jednak przy drugiej przerwie technicznej trzy oczka przewagi mieli goście. Ostatecznie podopieczni Marka Kardosa wygrali seta z przewagą sześciu punktów.

W secie trzecim tym razem akademicy prowadzili od początku. Sytuacja zmieniła się od stanu 14:14. Mimo bezpiecznej trzypunktowej przewagi z początku seta gospodarze byli w stanie odrobić straty i wyjść na jednopunktowe prowadzenie przy drugiej przerwie technicznej. Od tej chwili aż do stanu 21:21 walka toczyła się punkt za punkt. W tym momencie zespół holenderski zdobył dwa punkty z rzędu, które wystarczyły na wygranie w partii trzeciej.

W czwartej, jak się okazało ostatniej partii aż do stanu 14:14 walka toczyła się punkt za punkt. Przy drugiej przerwie technicznej akademicy wypracowali dwa punkty przewagi. Po przerwie przewaga częstochowian zaczęła rosnąć utrzymując się na bezpiecznym pięciopunktowym poziomie. Ostatecznie gracze TYTAN AZS Częstochowa zwyciężyli w secie czwartym 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

Langhenkel Volley Doetinchem – TYTAN AZS Częstochowa 1:3
(23:25, 19:25, 25:23, 19:25)

Składy drużyn:
Langhenkel Volley Doetinchem: Miller (11), Pipes (5), Thijs ter Horst (13), Bart-Jan van der Mark (6), Klapwijk (11), Koomen (14), Tutton (libero) oraz Kamps, Kimber, White (1)
TYTAN AZS Częstochowa: Gradowski (14), Oczko (2), Hrazdira (16), Hebda (13), Sobala (14), Wiśniewski (7), Dębiec (libero) oraz Nowakowski (8), Murek