Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > 5. kolejka ŁALS rozgrywana na raty

5. kolejka ŁALS rozgrywana na raty

fot. archiwum

W dniu 13.11.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się V kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym tygodniu najciekawsze mecze rozegrały panie. Z uwagi na udział kilku zespołów męskich w turniejach towarzyskich z okazji Święta Niepodległości wiele spotkań zostało przełożonych na inny termin.

W Ekstraklasie kobiet najwięcej uwagi przyciągnęły zmagania prowadzącej w tabeli pierwszej czwórki. Obydwa spotkania stały były niezwykle emocjonujące, a do tego stały na bardzo wysokim poziomie porównywalnym z ligą wyczynową. W pierwszym meczu aktualne mistrzynie ligi TKKF Dzikusy I uległy wicemistrzyniom Cehini 1:3. W drugim spotkaniu rewelacja tegorocznych rozgrywek Jutrzenka Bychlew zasłużenie pokonała typowaną przez wielu obserwatorów jako pewnego kandydata do medalu drużynę Acero Lamia (3:1). To była pierwsza konfrontacja tych zespołów. Tegoroczny system rozgrywek w lidze kobiet został tak skonstruowany, że z dużym prawdopodobieństwem drużyny te spotkają się jeszcze ze sobą dwa, a może nawet i trzy razy. Tak więc okazji do rewanżu na pewno nie zabraknie.

W Ekstraklasie mężczyzn największym rozczarowaniem okazała się postawa drużyny Bejłocz, która sromotnie przegrała z wicemistrzem ligi Fundacją Jaś i Małgosia (1:3). Postrzegany jako pretendent do strefy medalowej beniaminek ligi okazał się niestety zupełnie bezradny w rywalizacji z doświadczonym zespołem.W I lidze trwa doskonała passa drużyny LUKS Sokół I, która odniosła już piąte zwycięstwo w tym sezonie (3:0 z Piwożłopami). Swoją postawa drużyna ze Rzgowa pokazuje wszystkim, że ubiegłoroczny spadek z Ekstraklasy był tylko „wypadkiem przy pracy", a zespół kryzys ma już za sobą i jest w pełni przygotowany do walki awans.

W II lidze już ponad 60% spotkań rozstrzygnięto dopiero w piątym secie. Nie inaczej było w tym tygodniu. W dwóch rozegranych spotkaniach minimalnie lepsze okazały się drużyny Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania (3:2 z Bruklandem) oraz Volley Team (3:2 z Energeo)

W III lidze największą niespodziankę sprawił debiutant LKS Słowik, który po niezwykle zaciętym meczu pokonał ubiegłorocznego wicemistrza Pickup Diablo (3:2). Kolejne już czwarte zwycięstwo odniósł LUKS Sokół II Rzgów (3:1 z Soma Club) i samodzielnie znajduje się na fotelu lidera.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek 20.11.2010 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved