Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Kamiński i Pęcherz górą w meczach „polskich” zespołów

PRO B: Kamiński i Pęcherz górą w meczach „polskich” zespołów

fot. archiwum

W 5. francuskiej kolejce PRO B  naprzeciw siebie stanęły „polskie" zespoły. Drużyna Sebastiana Pęcherza pokonała Martigues, której barw broni Jakub Łomacz, natomiast Alès Michała Kamińskiego okazało się lepsze od Nancy, zespołu Bartłomieja Podgórskiego.

Piąta kolejka PRO B stała pod znakiem trzy-setowych pojedynków. Takim to właśnie stosunkiem setów zakończył się również mecz pomiędzy ekipami Sebastiana Pęcherza i Jakuba Łomacza. Niestety polski zawodnik w barwach Chaumont nie wyszedł na mecz w podstawowym składzie swojej drużyny. Pojawił się jedynie na chwilę w pierwszym secie, resztę meczu oglądając z ławki rezerwowych. Pomimo przegranego meczu, lepszym wynikiem indywidualnym może pochwalić się Jakub Łomacz, który rozegrał cały mecz zdobywając 9 punktów, z tego sześć w ataku, dwa zza linii dziewiątego metra oraz jeden po skutecznym bloku. Chaumont dzięki tej wygranej zajmuje drugie miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zmierzy się z liderem PRO B, drużyną Cambrai.

Chaumont – Martigues 3:0
(25:22, 26:24, 28:26)

Drugi mecz, w którym stanęli naprzeciw siebie polscy zawodnicy, zakończył się zwycięstwem drużyny Michała Kamińskiego. Ekipie z Ales udało się przełamać niemoc i po trzech przegranych z rzędu meczach, wygrali na własnym boisku za trzy punkty. Polski zawodnik wraz z Brazylijczykiem Diego Pinheiro Santosem, zdobyli najwięcej punktów dla swojej drużyny, po 12. W ekipie przegranych wyróżniającym się zawodnikiem był Bartłomiej Podgórski, zdobywca 18 punktów. Dla zespołu Nancy była to pierwsza przegrana w tym sezonie i z 10 punktami na koncie znajduje się na czwartej pozycji, Ales z sześciopunktową zdobyczą zajmuje dziewiątą lokatę.Alès – Nancy 3:0
(25:18, 25:23, 25:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved