Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jekaterina Gamowa MVP mistrzostw świata

Jekaterina Gamowa MVP mistrzostw świata

Najbardziej wartościową siatkarka zakończonych już mistrzostw świata siatkarek w Japonii została Jekaterina Gamowa. Żadna z nagród indywidualnych nie przypadła reprezentantce Polski, chociaż w niektórych statystykach uplasowały się dość wysoko.

Jekaterina Gamowa zachwycała na tych mistrzostwach nie tylko w meczu finałowym. Nic więc dziwnego, że mistrzyni świata została wybrana MVP całego turnieju. Żadna z nagród indywidualnych nie przypadła wicemistrzyniom świata, Brazylijkom, ani brązowym medalistkom, Japonkom.

Najlepszą atakującą turnieju została Rosjanka Tatiana Koszeliewa. W klasyfikacji wyprzedziła Chinkę Ma Yunwen oraz Jekaterinę Gamową. W pierwszej piątce była jeszcze jedna Rosjanka, Ljubow Szaszkowa. Najlepsza z Polek, Małgorzata Glinka-Mogentale, uplasowała się na 7. miejscu.

Christiane Fürst została wybrana najlepszą blokującą turnieju. Niemka wyprzedziła reprezentantkę Chin Xue Ming oraz Brazylijkę Thaisę Menezes. Najlepsza z Polek, Anna Werblińska, zajęła w tej klasyfikacji 22. miejsce. Tytuł najlepiej zagrywającej turnieju przypadł Holenderce Maret Grothues. Tuż za nią w tej klasyfikacji uplasowały się Chinka Wang Yimei oraz Anna Werblińska.

W rankingu na najlepszą libero turnieju na samym czele uplasowała się zawodniczka USA, Stacy Sykora. Na kolejnych miejscach była Yuko Sano z Japonii oraz Swietłana Kriuczkowa z Rosji. Mariola Zenik zajęła 11. pozycję. Sykora triumfowała także w klasyfikacji najlepiej broniących zawodniczek, wyprzedzając Sano i Niemkę Kerstin Tzscherlich. W tej klasyfikacja Zenik była na 23. miejscu. Również Amerykanka wygrała klasyfikację na najlepiej przyjmującą zawodniczkę turnieju. Logan Tom w pokonanym polu pozostawiła Włoszkę Antonellę Del Core oraz Swietłanę Kriuczkową. Anna Werblińska, najlepsza z Polek, zajęła 17, miejsce.

Chinka Wei Qiuyue została wybrana najlepszą rozgrywającą tych mistrzostw. Tuż za nią uplasowała się Japonka Yoshie Takeshita oraz Amerykanka Alisha Glass. Milena Sadurek została sklasyfikowana na 8. miejscu. Klasyfikację najskuteczniejszych z 251 punktami na koncie wygrała reprezentantka Turcji, Neslihan Darnel. O 11 punktów mniej miała zawodniczka gospodarzy, Saori Kimura. Trzecie miejsce zajęła Jekaterina Gamowa (223 pkt.), a Anna Werblińska (156 pkt.) zajęła 11. miejsce.