Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pewne trzy punkty Skry w Olsztynie

PlusLiga: Pewne trzy punkty Skry w Olsztynie

W pierwszych dwóch setach meczu w Olsztynie siatkarze Skry zdemolowali gospodarzy wygrywając do 13 i 12. W trzecim nie było już tak łatwo i przyjemnie, nie przeszkodziło to jednak mistrzom Polski wygrać 3:0 i wywieźć komplet punktów z Olsztyna.

Już początek premierowej odsłony pokazał, kto będzie dzielił i rządził tego dnia w hali „Urania". Podopieczni Jacka Nawrockiego już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Gospodarzom udało się w dość szybkim tempie zniwelować straty, bowiem po chwili było już tylko 7:8. Jednak wraz z upływem czasu spotkanie zaczęło przybierać jednostronny przebieg. Przyjezdni za sprawą dobrej gry w kontrataku oraz niewymuszonych błędów rywali uzyskali kilkupunktową zaliczkę (15:9). Dobrze grą ekipy z Bełchatowa kierował Miguel Falasca, który sporo piłek posyłał do swoich środkowych, szczególnie do Karola Kłosa. To właśnie po jego asie serwisowym było już 21:11. Seta zakończył Paweł Siezieniewski, który autowym atakiem dał 25 punkt bełchatowianom.

Do stanu 7:8 dla mistrzów Polski trwała wyrównana walka w kolejnej odsłonie. Później gracze PGE niczym japoński Shinkansen odjechali akademikom z Olsztyna. Aut Tui oraz blok na Winniku dały gościom czteropunktowe prowadzenie (11:7). Niemoc olsztynian trwała jednak dalej. Szwankowało przede wszystkim przyjęcie, co skrzętnie wykorzystywali podopieczni trenera Nawrockiego. Możdzonek kończył przechodzące piłki, a Falasca serwował asy serwisowe (15:7). Ponadto świetnie spisywali się Kurek oraz Novotny, zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku. Szkoleniowiec AZS-u ratował się jeszcze zmianami, jednak na niewiele się to zdało. Ostatecznie, po raz drugi tego dnia w bardzo wysokim stosunku triumfowali mistrzowie Polski 25:12.

Inauguracyjne akcje trzeciego seta wskazywały na to, że zakończy się on w podobnym stosunku, co poprzednie. Po zablokowaniu Tui było już 6:3 dla gości, natomiast na pierwszej przerwie technicznej bełchatowianie prowadzili 8:4. Po asie serwisowym Kurka było już 15:11. Gospodarze zdołali zniwelować jednak straty, głównie po niewymuszonych błędach przyjezdnych (14:15). Końcówka tej partii była znacznie bardziej wyrównana. Akademicy doprowadzili do remisu (20:20), i kwestia wyniku była jeszcze otwarta. Doświadczenie zawodników z Bełchatowa wzięło górę w decydujących momentach i to oni po kolejnym bloku na Tui zdobyli 25 oczko i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartosz Kurek.

AZS UWM Olsztyn – Skra Bełchatów 0:3
(13:25, 12:25, 23:25)

AZS UWM: Tuia (6), Toobal (1), Gunia (1), Gromadowski (8), Cedić (6), Siezieniewski (5), Mierzejewski (libero) oraz Tomczyk (1), Ferens (2), Włodarczyk i Winnik (2)
Skra: Novotny (10), Kłos (10), Kurek (18), Falasca (2), Antiga (10), Możdżonek (9), Zatorski (libero) oraz Bociek, Woicki i Wnuk (1)