Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Małgorzata Glinka-Mogentale liderką Polek w meczu z Holandią

Małgorzata Glinka-Mogentale liderką Polek w meczu z Holandią

Blisko 40-procentowa efektywność zagrań Polek w ataku, 21 punktów Małgorzaty Glinki-Mogentale i 30 'oczek' oddanych rywalkom po błędach własnych- tak w liczbach wyglądał rezultat biało-czerwonych w starciu z Holenderkami.

Najlepiej, z podopiecznych Jerzego Matlaka, zaprezentowała się Małgorzata Glinka- Mogentale. Zawodniczka obok 21 punktów zapisanych na swoim koncie, uzyskała najwyższą wśród Polek, notę za skuteczność zagrań w ataku- 41,67%. Liderką kadry Holandii w dzisiejszym spotkaniu była Manon Flier, zdobywczyni 23 punktów, drugą w zestawieniu Holenderką z nieznacznie niższym wynikiem była Ingrid Visser- 21 punktów.

W statystykach podsumowujących skuteczność zagrań w ataku biało-czerwone uzyskały 37,82% efektywności, ze 156 szans w ataku nasze zawodniczki wykorzystały 59, popełniając 22 niewymuszone błędy własne. Niższe rezultaty indywidualne od najlepszej z Polek (Małgorzaty Glinki-Mogentale), uzyskały Karolina Kosek i Anna Werblińska, otrzymując odpowiednio 40 i 24,24%. Po drugiej stronie siatki rezultaty w ataku wyglądały podobnie, średnia efektywność reprezentacji Holandii kształtowała się na poziomie 31,06%. Przy czym wynik ten znacznie zawyżyły Ingrid Visser (56%) i Manon Flier (42,22%). Kolejna z uwzględnionych w rankingu, Holenderka zdobyła 6 punktów na 39 prób, odnotowując rezultat skuteczności w ataku- 15,38%.

Średnie wyniki naszego zespołu w przyjęciu, w zestawieniu z rezultatem rywalek nie były już tak korzystne. Perfekcyjny odbiór biało-czerwonych kształtował się na poziomie 35,48% przy 60% Holenderek. Najlepsza w zestawieniu indywidualnym okazała się Mariola Zenik z rezultatem 41,18% (18 na 34 piłki przyjęte idealnie). Wynik drugiej z naszych przyjmujących Karoliny Kosek, jest nieznacznie niższy- 37,04% perfekcyjnego przyjęcia. Zdecydowanie korzystniej zaprezentowały się Holenderki, najlepszą notę- 61,29%- otrzymała Alice Blom. Holenderka na 31 zagrywek- 20 przyjęła idealnie w punkt.Po raz kolejny Polki potwierdziły swoją dobra grę na siatce w elemencie bloku, nie ustępując rywalkom w tym elemencie. W pięciosetowym spotkaniu biało-czerwone 15 razy zatrzymywały rywalki na siatce, a liderką naszej reprezentacji, w tym elemencie, była Agnieszka Bednarek- Kasza, która uzyskała 5 ‚oczek’. Po trzy punktowe bloki w swoim wykonaniu miały Berenika Okuniewska i Milena Sadurek. Gra na siatce jest kolejnym z elementów, w którym wyniki obu reprezentacji były podobne- przy 15 punktach naszej kadry Holenderki uzyskały 17 ‚oczek’ dzięki skutecznej grze w bloku. Najczęściej ataki Polek zatrzymywały Ingrid Visser (siedmiokrotnie) i Caroline Vensink (6 punktów)

Bezpośrednio na zagrywce minimalną przewagę wypracowały reprezentantki Holandii. Łączny rezultat Polek- cztery punkty zdobyte bezpośrednio po serwisie- nie jest specjalnie imponujący, biorąc pod uwagę pięciosetowe spotkanie. Holenderki w tym samym elemencie uzyskały trzy ‚oczka’ więcej, a najczęściej problemy naszym przyjmującym sprawiały serwisy Manon Flier i Maret Grothues (po trzy asy serwisowe).

        POLSKA     HOLANDIA
             Punkty:
1. M. Glinka-Mogentale 21 pkt  1. Flier Manon   23 pkt
2. A. Bednarek-Kasza 15 2. Visser Ingrid 21
3. Anna Werblińska 12 3. Wensink Caroline 13
Atak:
1. M. Glinka-Mogentale 20 pkt 1. Flier Manon 19 pkt
2. A. Bednarek-Kasza 10 2. Visser Ingrid 14
3. Karolina Kosek 10 3. Wensink Caroline 7
Blok:
1. A. Bednarek-Kasza 5 pkt 1. Visser Ingrid 7 pkt
2. Berenika Okuniewska 3 2. Wensink Caroline 6
3. Milena Sadurek 3 3. Huurman Francien 1
Zagrywka:
1. Milena Sadurek 1 pkt 1. Grothues Maret 3 pkt
2. Berenika Okuniewska 1 2. Flier Manon 1
3. Anna Werblińska 1 3. Dijkema Laura 1

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved