Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie bez punktów w Warszawie

PlusLiga: Olsztynianie bez punktów w Warszawie

AZS Politechnika Warszawska w spotkaniu z akademikami z Olsztyna musiała się sporo napracować, aby zdobyć komplet punktów. Ostatecznie wygrała po trzech setach, ale wszystkie były niezwykle zacięte. MVP wybrano Damiana Wojtaszka.

Mecz otworzył nieudany, autowy atak Tuii z drugiej strefy. Z czasem warszawianie, dzięki swojej dobrej postawie na boisku, powiększali tylko przewagę (6:1). Po dwóch akcjach Marcela Gromadowskiego olsztynianie zniwelowali straty do czterech punktów (7:3). Jego świetna gra a później kilka punktowych bloków Cedicia i Gromadowskiego oraz Siezieniewskiego i Guni przywróciły podopiecznym trenera Sordyla wiarę w zwycięstwo. Warszawianie nie mogli skończyć swoich ataków, co doprowadziło do remisu (20:20). Błędy zawodników z Olsztyna, świetne ataki Bartmana i Kreeka, spowodowały, że drużyna z Warszawy znów odskoczyła rywalowi (23:20). Olsztynianie szybko doprowadzili do wyrównania (23:23), jednak ich błędy własne w końcówce oraz efektowny blok Bartmana i Nowaka na Gromadowskim zadecydowały o wygranej gości na przewagi (26:24).
Druga partię rozpoczął świetny atak Cedicia ze środka na kontrze. W kolejnych akcjach Serb popisał się dwoma punktowymi blokami – na Kreeku oraz na Pryglu (0:3). W dalszej części seta olsztynianie kontynuowali swoją dobrą passę w elemencie bloku (2:6) jednak warszawianie szybko zniwelowali straty do dwóch „oczek"(6:8), szybko doprowadzając do wyrównania (10:10). Błędy w ataku gości i bardzo dobra postawa warszawskich skrzydłowych sprawiły, że podopieczni trenera Panasa wyszli na prowadzenie (16:14). Do stanu 20:21 trwała wyrównana walka punkt za punkt, jednak wówczas bloki Kubiaka oraz Nowaka na Winniku i Cediciu pozwoliły odskoczyć zespołowi Politechniki Warszawskiej na dwa „oczka". Ostatecznie udane ataki dwóch wcześniej wspomnianych zawodników z Warszawy dały zwycięstwo drużynie ze stolicy (25:22).
Początek trzeciego seta to walka punkt za punkt obu zespołów (3:3), gospodarze szybko jednak przejęli inicjatywę i odskoczyli na trzy „oczka" (8:5). Na nic zdała się dobra gra Cedicia, Gromadowskiego i Ferensa, warszawianie wciąż powiększali swoją przewagę za sprawą świetnych ataków Kubiaka oraz bloków Nowaka i Kreeka (18:14). W końcówce goście jeszcze na chwilę się przebudzili, zdobywając pięć punktów z rzędu. To jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowaną dziś drużynę z Warszawy, która ostatecznie zwyciężyła w trzecim secie 25:22 i w całym spotkaniu 3:0.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0
(26:24, 25:22, 25:22)

AZS Politechnika: Prygiel, Nowak, Kreek, Bartman, Kubiak, Salas, Wojtaszek (libero) oraz Żaliński, Wierzbowski, Neroj

AZS Olsztyn: Gromadowski, Toobal, Tuia, Cedić, Gunia, Siezieniewski, Mierzejewski (libero) oraz Ferens, Winnik