Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Na razie, to chcemy awansować do szóstki

Radosław Panas: Na razie, to chcemy awansować do szóstki

fot. archiwum

- Spokojnie stąpam po ziemi. Tak jak i reszta drużyny. Wygraliśmy wprawdzie trzy mecze, ale dwa przegraliśmy - mówi szkoleniowiec Politechniki Warszawskiej, Radosław Panas. Jego zespół spisuje się w tym sezonie sporo powyżej oczekiwań.

Liga pędzi w tym sezonie jak szalona, już w środę gramy z Olsztynem. Każdej ekipie będą się przydarzały wpadki i słabsze mecze – mówi Radosław Panas zapytany o zagrożenia dla formy AZS Politechniki Warszawskiej. – Na razie to chcemy awansować do szóstki, która zagra o wejście do półfinału. A później zobaczymy, co się zdarzy. Na pewno marzy nam się gra w europejskich pucharach.

Na lidera drużyny wyrasta Michał Kubiak, który imponuje formą nawet w meczach przegranych przez zespół ze stolicy. – Już w zeszłym roku chcieliśmy go ściągnąć do Warszawy, ale wybrał ofertę z Włoch. I dobrze zrobił. Przez ten rok gry w Italii wiele się nauczył. Dziś jest jeszcze lepszym siatkarzem. Od dwóch sezonów bardzo dobrze spisuje się w kadrze B. Trener Castellani miał na niego oko i na pewno dostałby swoją szansę już niebawem. Sądzę, że i nowy trener powinien dać mu okazję do debiutu w pierwszej drużynie. Ma bardzo silną i regularną zagrywkę, czyli coś, czego tej drużynie ostatnio brakowało. Dobrze przyjmuje i atakuje, ale na robienie z niego nadziei polskiej siatkówki jeszcze jest za wcześnie – chwali swojego podopiecznego szkoleniowiec Politechniki.

Radosław Panas uważa również, że do optymalnej dyspozycji szybko wróci Zbigniew Bartman.W ostatnim meczu miał lepsze statystyki od Michała. Zaczyna się więc rozkręcać. On cztery miesiące spędził na kadrze. Ciężko trenował, ale nie za wiele grał i to było widać. Ale Zbyszek wraca, będzie jeszcze mocny – twierdzi trener Politechniki.Cały wywiad Roberta Małolepszego w Polska The Times

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved