Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Janiak: Zapomnieć o Kaliszu, skupić się na Sulęcinie

Piotr Janiak: Zapomnieć o Kaliszu, skupić się na Sulęcinie

fot. archiwum

- Takie spotkanie nie powinno nam się przytrafić - mówi Piotr Janiak. O przyczynie porażki w sobotnim spotkaniu AZS UAM Poznań z Colmanem Kalisz i przygotowaniu do meczu z Olimpią Sulęcin - opowiada Akademicki Mistrz Europy w siatkówce plażowej.

Kolejny mecz i kolejne 3:0. Tym razem to jednak przeciwnicy odprawili was z kwitkiem. Co stało się z tak dobrze prosperującą do tej pory Poznańską drużyną?

Piotr Janiak: Przede wszystkim chciałbym w imieniu całego zespołu przeprosić sympatyków naszej drużyny za ten ostatni mecz, bo takie spotkanie nie powinno nam się przytrafić. Wydaje mi się, że przed konfrontacją z Colmanem byliśmy za bardzo pewni siebie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to wymagający przeciwnik ale w zespole panował spokój i pozytywne myślenie. Trzeba też podkreślić bardzo dobrą grę zespołu z Kalisza, popełniali bardzo mało błędów, my za to popełniliśmy ich masę i w ogóle nie funkcjonowała w naszym zespole zagrywka która jest naszym mocnym punktem.

Po takim meczu jak z Kaliszem niektóre zespoły potrzebowały by trochę czasu aby dojść do siebie. Was natomiast już w środę czeka mecz we własnej hali z Olimpią Sulęcin z którą nie będziecie mogli sobie pozwolić na stratę punktów…My już po spotkaniu na gorąco w szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy zapomnieć o tym fatalnym występie i ciężko pracować żeby to się nie powtórzyło, przecież nie ma się co załamywać. Jest to dopiero początek ligi. Wiemy jaki mamy cel, myślę że wszyscy wyciągniemy pozytywne wnioski z tej porażki i już w środę w Poznaniu w meczu z Olimpią zdobędziemy komplet punktów. Znamy tego przeciwnika. Graliśmy z nim sparing, poznaliśmy ich mocne i słabsze strony. Przy okazji chciałbym serdecznie zaprosić kibiców na to spotkanie, aby byli naszym siódmym zawodnikiem na boisku.

Twoja drużyna ma w składzie czterech bardzo dobrych przyjmujących. Do tego trzeba pamiętać, że do powrotu na boisko szykuje się trener Damian Lisiecki. Walka o podstawową szóstkę wydaję się być w takim razie bardzo wyrównana. W meczu ze Świnoujściem wystąpiłeś na ataku, natomiast ostatni mecz z Kaliszem zagrałeś na przyjęciu, gdzie czujesz się lepiej?

Ja przyszedłem do tego zespołu jako przyjmujący i na tej pozycji czuję się najlepiej. Oczywiście jeżeli trener będzie widział taką potrzebę żebym zagrał na innej pozycji, obojętnie jakiej to od tego tutaj jestem, żeby wyjść na parkiet i pomóc drużynie. Dla mnie najważniejsza jest gra, a nie siedzenie na ławce. A co do przyjęcia to osobiście po ostatnim meczu jestem bardzo zły na siebie za swoją postawę i będę dążył do tego żeby się taki występ nie powtórzył.

Po sezonie halowym można spotkać cię na boiskach siatkówki plażowej. W lipcu zdobyłeś nawet Akademickie Mistrzostwo Europy. Nie myślałeś żeby całkowicie poświęcić się tej odmianie piłki siatkowej?

Miniony sezon plażowy był dla mnie bardzo udany. Udało mi się zdobyć parę ważnych trofeów, ale teraz skupiam się tylko i wyłącznie na dobrej grze na hali. Uwielbiam obie te dyscypliny i nie potrafiłbym się rozstać z żadną z nich dlatego na razie na pewno zimę będę spędzał na hali, a od razu po zakończeniu sezonu halowego przenoszę się na plażę.

Mecz pomiędzy AZS UAM Poznań , a Olimpią Sulęcin odbędzie się w środę 10 listopada o godzinie 17 na hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku.

* Rozmawiał Krzysztof Zamaryka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved