Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Małgorzata Sikora przenosi się z Białegostoku do Warszawy

Małgorzata Sikora przenosi się z Białegostoku do Warszawy

fot. archiwum

Z licznej kadry białostoczanek ubędzie przyjmująca Małgorzata Sikora, która nie chce grzać ławki rezerwowych w AZS Białystok. Karierę będzie kontynuować w I lidze. Nadal natomiast nie wiadomo, czy w AZS będzie grała Natalia Ziemcowa.

Zawodniczka, która może występować także na ataku, była jedną z pierwszych pozyskanych przed sezonem. Przyszła z Legionovii Legionowo z nadziejami na debiut w ekstraklasie. Teraz, wobec kolejnych transferów, jej szanse na grę bardzo się zmniejszyły. Małgorzata Sikora sama poprosiła o zwolnienie z klubu lub wypożyczenie i niemal na pewno trafi do pierwszoligowej Sparty Warszawa. Już trenuje z zespołem ze stolicy. Do Białegostoku przyjechała jedynie, by załatwić wszystkie potrzebne formalności. – Nie mam do nikogo żalu, musiałam podjąć taką decyzję. Przychodząc wiedziałam, że będzie ciężko walczyć o miejsce w składzie. Teraz, wobec ciągłych wzmocnień, nie mam praktycznie szans na grę. Jeszcze jestem młoda i nie taka zupełnie słaba, dlatego chcę się rozwijać. Może to będzie wszystkim na rękę, bo zrobiło się nas tak dużo – mówi Sikora.

Mierząca 189 cm siatkarka trenowała z AZS-em od początku przygotowań. Silna skrzydłowa zdobyła m. in. złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Obecnie w ekipie jest prawdziwe zatrzęsienie przyjmujących, a po dojściu Anny Klimakowej dwie zdrowe atakujące plus lecząca kontuzję Małgorzata Cieśla. Poza ściskiem w składzie Sikorę do takiej decyzji skłoniły przyczyny osobiste, a także zaległości w wypłatach. Klub nie ukrywa, że się pojawiły, a są, ponieważ do AZS-u nie trafiły na drugie półrocze pieniądze z miasta, czyli pół miliona złotych.

Nadal natomiast nie wiadomo, czy w AZS-ie będzie grała Natalia Ziemcowa. Ostatnio pojawiła się nawet informacja, że środkowa z Ukrainy będzie występować nie w ekipie z Białegostoku, a Stali Mielec. – Ziemcowa, która grała w naszym klubie w poprzednim sezonie, ma w umowie zapis, że nie może od nas odejść do innego zespołu z Polski, a więc w Mielcu nie będzie występować – tłumaczy Humbla. – Do końca tygodnia powinno się w końcu wyjaśnić, czy z Ziemcową osiągniemy porozumienie, czy też nie.źródło: Gazeta Współczesna, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved