Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Liga się bardzo wyrównała

Krzysztof Gierczyński: Liga się bardzo wyrównała

fot. archiwum

- My cały czas się zgrywamy, czasu na treningi mamy bardzo mało, co jest spowodowane tą olbrzymia liczba spotkań. Może gdybyśmy grali systemem sobota-sobota wyglądałoby to inaczej - twierdzi Krzysztof Gierczyński, przyjmujący AZS Częstochowa.

Jak pan ocenia rozkład sił w tym sezonie po pierwszych pięciu kolejkach? Czy Skra nadal jest najsilniejszą drużyną, czy też może im ktoś w końcu stanąć na drodze?

Krzysztof Gierczyński:Na pewno Bełchatów jest tym zespołem, który będzie przodował. Wyniki na razie są różne, nawet można powiedzieć, że dziwne. Wszyscy tracą punkty. Także jak widać nowa formuła rozgrywek sprzyja niespodziankom. Liga się bardzo wyrównała.

W opinii kibiców w Częstochowie po powrocie z Resovii znowu pan wraca do znakomitej formy. Jakie jest pana zdanie na ten temat i jak bardzo zmieniła się drużyna częstochowska od momentu, kiedy pan odchodził do Rzeszowa?Na pewno zmieniła się znacznie, jak wiadomo jest rotacja w każdym sezonie. My cały czas się zgrywamy, czasu na treningi mamy bardzo mało, co jest spowodowane tą olbrzymia liczba spotkań. Może gdybyśmy grali systemem sobota-sobota wyglądałoby to inaczej.

Rozgrywki o europejskie puchary coraz bliżej. Za niespełna dwa tygodnie rozegracie pierwszy mecz z Langhenkelvolley Doetinchem. Jakie nastroje panują w AZS-ie przed występami na europejskich parkietach? Czy wiadomo już jaką drogą dotrzecie do Holandii: powietrzną czy lądową?

Nad tym jeszcze w ogóle się nie zastanawialiśmy. Do tego czasu przed nami jeszcze kilka spotkań ligowych. Jest to odległa przyszłość, a co do transportu też mi jeszcze nic nie wiadomo.

Cały wywiad Mariusza Rajka w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved