Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ciężkie przygotowania Gwardzistek do ligi

Ciężkie przygotowania Gwardzistek do ligi

fot. archiwum

Choć do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostał niespełna miesiąc, siatkarki Impel Gwardii z wytęsknieniem czekają na kilka dni wolnego. W październiku wrocławianki rozegrały 14 meczów kontrolnych, czyli grały prawie co drugi dzień.

Takie sparingi na pewno są nam potrzebne, cieszy nas zwycięstwo w dwumeczu z 9. zespołem Bundesligi – Kopernicker S.C. Berlin. Może tym razem Niemki nie postawiły nam najwyżej poprzeczki, ale zmusiły nas do wysiłku. Gra naszego zespołu nie wyglądała momentami najlepiej, jednak najważniejsze, że zwyciężyłyśmy pewnie, a to pozytywnie wpływa na nasze morale – tak przyjmująca Impel Gwardii Bogumiła Barańska komentowała ostatnie dwa sparingi Impela kończące w październiku prawdziwy maraton przygotowawczy zespołu.

Nie ukrywam, że październik 2010 zapamiętamy jako bardzo, bardzo żmudny czas wykuwania naszej formy przed ligą. W każdy weekend, a czasem nawet w środku tygodnia, grałyśmy mecze, uczestniczyłyśmy w turniejach, dostałyśmy w tak zwaną „kość", ale czas przygotowań jest długi i jest miejsce na mecze kontrolne czy na siłownię. Teraz na szczęście w listopadzie dostaniemy kilka dni wolnego, wielce oczekiwane przez nas aż 5 dni, do tej pory był to dzień, dwa, a teraz trochę więcej, na tę przerwę czekamy jak na zbawienie. Przerwę zakończymy 11 listopada w Dzień Niepodległości, a potem do rozpoczęcia ligi zostanie już naprawdę niewiele czasu. W czasie tej przerwy, mam nadzieję, że odpoczniemy, nabierzemy nowych sił i z entuzjazmem przystąpimy do ostatniego etapu przygotowań przed ligą – Z zadowoleniem podsumowała Bogumiła Barańska trudny okres przygotowań zespołu.

W listopadzie Impel Gwardia nie zwalnia tempa, najpierw wrocławianki wezmą udział w turnieju w Goleniowie (13-14.11 – oprócz Impela w imprezie weźmie udział: Centrostal Bydgoszcz, Turon Dąbrowa i mistrz Polski Aluprof Bielsko-Biała) potem rewizyta w Niemczech, gdzie podopieczne trenera Rafała Błaszczyka zmierzą się z zespołami z Drezna i Berlina.* więcej na lsk.net.pl
autor: Dariusz Gintowt

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved