Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Agata Grygorowicz: Chcemy stworzyć mieszankę wybuchową

Agata Grygorowicz: Chcemy stworzyć mieszankę wybuchową

fot. archiwum

- Nasz zespół to połączenie młodości i doświadczenia. Mam nadzieję, że stworzymy prawdziwą mieszankę wybuchową, która pomoże nam w osiąganiu sukcesów - mówi o zespole AZS-u Politechnika Warszawska jego kapitan, Agata Grygorowicz.

Latem Politechnika została znacznie przebudowana. Czy nowy zespół jest mocniejszy od tego z poprzedniego sezonu?

Agata Grygorowicz:Ciężko te dwa zespoły porównywać. Zeszłoroczny team był na pewno bardziej zgrany, bo grałyśmy ze sobą dwa lata. Aktualny zespól jest silniejszy, jednak na razie nie umiemy pokazać tej siły na meczach.

Co jest największą siłą zespołu Politechniki?Moim zdaniem jest to połączenie doświadczenia z młodością. Mam nadzieję, że powstanie z tego mieszanka wybuchowa, która pomoże nam w osiąganiu sukcesów. Siłą naszego zespołu jest również trener, który umie tę mieszankę wybuchową poprzez pozytywną energię skierować na właściwe tory.

Przed rokiem skończyłyście rozgrywki na 5. miejscu, jak będzie w tym sezonie?

Nie zastanawiamy się nad tym. Naszym celem jest skupienie się na kolejnych meczach i jak najlepsza gra w każdym kolejnym spotkaniu. Analizą gry naszych przeciwniczek zajmuje się trener, który przygotowuje taktykę na każde kolejne spotkanie.

W waszej grze jest wiele nieregularności. Świetne momenty przeplatacie mniej udanymi fragmentami…

Czasem brakuje nam chłodnej głowy i spokoju, chcemy za bardzo i popełniamy niepotrzebne błędy. Ale tak jak wspomniałam wcześniej, gramy ze sobą od niedawna, więc mam nadzieje, ze niedługo nasza gra "zaskoczy".

Z meczu na mecz na mecze Politechniki przychodzi coraz więcej kibiców. Czy to was w jakikolwiek sposób mobilizuje?

Na pewno mobilizuje. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej kibiców wspiera nas na meczach. Dziękujemy za doping i gorąco zapraszamy wszystkich na Strumykową (śmiech).

Za kilka dni derby Warszawy. Z jakim nastawieniem podejdziecie do meczu z AWF-em?

Bojowym (śmiech). Do tej pory ze starć z AWF-em wychodziłyśmy zwycięsko, wiec chcemy utrzymać ten trend.

Na co dzień jest pani szefem jednej z firm finansowych. Jak udaje się pogodzić pracę z siatkówką?

Wymaga to pewnych wyrzeczeń i zaakceptowania faktu, że wolnego czasu nie mam prawie w ogóle, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki. Po studiach miałam kilka lat przerwy w grze, ale i tak energia mnie roznosiła, więc zaczęłam grać w squasha. To jednak nie było "to", i jak tylko pojawiała się możliwość powrotu na boisko, bez żalu odwiesiłam rakietę na kołek. A z drugiej strony doświadczenie siatkarskie – a siatkówka jest sportem bardzo zespołowym – często przydaje się w pracy

Nasi informatorzy donieśli o pani motocyklu. Skąd zamiłowanie do motoryzacji?

Chciałabym poznać tych informatorów… (śmiech) odpowiedź na to pytanie wynika poniekąd z odpowiedzi na poprzednie. Na początku to był czysty pragmatyzm. Czasu mam naprawdę niewiele, więc irytowało mnie, że znaczną jego część spędzam w korkach. Dlatego przesiadłam się na motocykl. Pasja dopiero się rozwija. Chciałabym więcej czasu poświecić na wspólne wypady motocyklowe z małżonkiem, na doszkalanie techniki jazdy, ale tu znów wracamy do punktu wyjścia – na razie nie mam na to po prostu czasu (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved