Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejna wygrana zespołu Artura Augustyna

Kolejna wygrana zespołu Artura Augustyna

Drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie niemieckiej Bundesligi odniósł zespół Artura Augustyna - CV Mitteldeutschland. Drużyna polskiego środkowego wygrała na wyjeździe w trzech partiach z TV Bühl i tym samym awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Wczorajszy mecz lepiej rozpoczęła drużyna Artura Augustyna – CV Mitteldeutschland. Już na pierwszą przerwę techniczną popularni „Piraci" schodzili z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Gospodarze już w pierwszej części spotkania mieli problemy ze skończeniem ataku, natomiast siatkarze z Bad Dürrenberg powiększali swoją przewagę punktową. Kapitalnie grał Artur Augustyn, który kończył praktycznie każdy atak z pierwszego tempa. Ostatecznie pierwszą partię wygrali goście 25:20.

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia ekipy Artura Augustyna. Podopieczni trenera Michaela Mücke dominowali w każdym elemencie „siatkarskiego rzemiosła", natomiast drużyna z Bühl miała problemy ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu. W drugiej części drugiego seta zespół jedynego Polaka grającego w tamtejszej lidze grał niezwykle skutecznie na kontrach. Drugi set zespół z Bad Dürrenberg wygrał 25:16.

Trzecia, jak się okazało później ostatnia odsłona dzisiejszego spotkanie pomiędzy tymi drużynami rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Gospodarze za sprawą świetnej gry Quero wyszli na jednopunktowe prowadzenie (16:15). Od tego momentu obie ekipy kończyły swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Końcówka tego seta była niezwykle emocjonująca, a bohaterami spotkania byli Artur Augustyn oraz Christop Helbig, którzy w kluczowych momentach nie zawodzili. Ostatecznie trzeci set wygrał zespół CV Mitteldeutschland 27:25 oraz cały pojedynek 3:0.

Jedyny Polak, grający w niemieckiej Bundeslidze – Artur Augustyn rozegrał kolejne znakomite spotkanie. Tym razem 28-letni środkowy zapisał na swoim koncie 11 punktów, tyle samo „oczek" zdobył atakujący CV Mitteldeutschland – Christop Helbig. Warto wspomnieć, że Augustyn atakował z 88-procentową skutecznością (na 8 ataków skończył 7 piłek), przy czym zdobył dwa punkty blokiem i zagrywką.

Przypomnijmy, że Artur Augustyn we wcześniejszych spotkaniach również był wiodącą postacią w swoim zespole. Siatkarze z Bad Dürrenberg dzięki dzisiejszej wygranej awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli. Już w najbliższą środę ekipa CV Mitteldeutschland podejmować będzie nieobliczalny zespół z Moerser, który w ostatnich meczach ligowych spisywał się całkiem dobrze.

TV Bühl – CV Mitteldeutschland 0:3
(20:25, 16:25, 25:27)

Składy drużyn:
TV Bühl: Sturkenboom, Welter (12 pkt.), Bruschweiler (8), Engala (2), Rakić (1), Lagzdins (2), Molnar (libero) oraz Quero (14), Hemlein, Anselma (1), Dollhofer (2).
CV Mitteldeutschland: Kühner (6 pkt.), Siebeck (9), Stolfa (8), Augustyn (11), Langer (9), Helbig (11), Knebelkamp (libero) oraz Mayer.