Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > IV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

IV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 06.11.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się IV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Po raz czwarty w tym sezonie spotkali się łódzcy siatkarze amatorzy. Jak zwykle rozgrywki przyciągnęły wielu sympatyków tej dyscypliny, którzy przyszli podziwiać zmagania startujących drużyn. Wśród kibiców pojawił się m.in. pełniący obowiązki wiceprezydenta Łodzi Dariusz Joński, a także niezwykle mocno związany ze sportem amatorskim członek zarządu Łódzkiego TKKF Władysław Stępień. Grające zawodniczki i zawodników dopingowała również Magdalena Saad – była siatkarka ŁKS Łódź i reprezentacji Polski, obecnie występująca w PLK w drużynie AZS ZETO Białystok.

W Ekstraklasie kobiet, potknięcie dotychczasowego lidera Jutrzenki Bychlew w meczu z TKKF Dzikusy II skrzętnie wykorzystały zespoły TKKF Dzikusy I i Acero Lamia, które po zwycięstwach 3:0 (z Dream Team i KS Piórkowscy) zajmują ex aequo pierwsze miejsce w tabeli. Z niecierpliwością więc, będziemy oczekiwali na następną kolejkę, w której zmierzą się ze sobą zespoły zajmujące aktualnie cztery pierwsze miejsca.

W Ekstraklasie mężczyzn największym wydarzeniem był wątpienia mecz pomiędzy aktualnym mistrzem i wicemistrzem ligi. Tak jak w ubiegłorocznym finale lepszą okazała się drużyna TKKF Dzikusy, która pokonała Fundację Jaś i Małgosia Team 3:1. Na bardzo wysokim poziomie stało też spotkanie, w którym Fantom pokonał Bejłocz (3:2).W I lidze na czele LUKS Sokół I Rzgów, który po zwycięstwie nad PGE SA (3:1) ma już cztery punkty przewagi nad zespołami Venta PAO i PKO Bankowy OFE. drużynę Venta PAO (3:0). Coraz lepiej prezentuje się beniaminek Piwożłopy, który odniósł zwycięstwo nad Sborną (3:2)

W II lidze najbardziej emocjonujące widowisko stworzyły drużyny AMC Konstantynów i SWSPiZ. Po zaciętej pięciosetowej walce o dwa małe punkty (16:14 w piątym secie) lepsza okazała się drużyna AMC. Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna Itaka Film, która pokonała słabo spisujący się w tym sezonie Brukland.

W III lidze najwięcej powodów do radości miał grający trener drużyny Warecka ZSP 20 Michał Mamełka, którego zespół zdobył pierwsze punkty w tym sezonie pokonując faworyzowaną Delectę (3:1). Na czele tabeli dość niespodziewanie, choć w pełni zasłużenie Bytnarówka i LUKS Sokół II Rzgów.

źródło: siatka-lodzkie.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved